قوانین جدید مهاجرت دندانپزشکان به انگلیس 2024

مهاجرت دندانپزشکان به انگلیس

مهاجرت دندانپزشکان به انگلیس دارای قوانین، شرایط و مراحل به خصوصی است که در ادامه به همه آن‌ها اشاره خواهیم کرد. دندانپزشکانی که در خارج از کشور واجد شرایط هستند، باید قبل از کار در بریتانیا، الزامات مختلفی را رعایت کنند. دولت بریتانیا به طور یکجانبه قانونی وضع کرده است که تأیید می‌کند دندانپزشکان دارای شرایط EEA حداقل تا ژوئن 2028 از ترتیبات ثبت نام شبه خودکار بهره مند می‌شوند. دندانپزشکان واجد شرایط خارج از EEA معمولاً باید در آزمون ثبت نام در خارج از کشور (ORE) شورای دندانپزشکی عمومی (GDC) شرکت کنند. تعداد کمی از دندانپزشکان که قبل از سال 2000 در استرالیا، نیوزلند، سنگاپور، مالزی و آفریقای جنوبی واجد شرایط بودند، از شرکت در آزمون معاف بوده‌اند.

قوانین جدید مهاجرت دندانپزشکان به انگلیس 

وزارت بهداشت و مراقبت اجتماعی (DHSC) در بهار 2024 در مورد پیشنهادهایی برای ارائه اختیارات جدید به GDC برای راه اندازی سیستم “ثبت نام موقت” برای دندانپزشکان خارج از کشور مشورت کرد. این رایزنی در ماه مه 2024 پایان یافت و ما اکنون انتظار داریم اقدامات بیشتری از سوی دولت برای پیشبرد این پیشنهادها انجام شود و سپس GDC برای توسعه و مشورت در مورد چارچوب و جزئیات اطلاعات بیشتری در اختیار همگان قرار دهد. توجه به این نکته ضروری است که اگر این قانون جدید در حال انجام باشد، یک پیشنهاد میان مدت تا بلندمدت برای یک رویکرد جدید پیچیده است و در حال حاضر ثبت نام موقت در دسترس نیست.

تا 8 مارس 2023، دندانپزشکان خارج از کشور می‌توانستند برای ثبت نام در GDC در دسته‌های Dental Care Professional (DCP)، به عنوان مثال به عنوان یک متخصص بهداشت دندان یا درمانگر دندان، درخواست دهند. این مسیر دیگر برای برنامه‌های جدید باز نیست و پیوستن به ثبت DCP اکنون فقط بر اساس یک مدرک رسمی DCP امکان پذیر است. به یاد داشته باشید که در این فرآیند ترجمه مدارک تحصیلی نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. قوانین مهاجرت ممکن است تغییر کند و این مسئولیت شماست که هنگام درخواست خود، تمام اطلاعات ویزا و مهاجرت بریتانیا (UKVI) را بررسی کنید. به شما توصیه می‌شود که به طور منظم از وب سایت ویزا و مهاجرت بریتانیا (UKVI) بازدید کنید تا آخرین دستورالعمل‌ها و قوانین را بررسی کنید.

شرایط مهاجرت دندانپزشکان به انگلیس 

شرایط مهاجرت دندانپزشکان

آزمون ثبت نام در خارج از کشور ORE امتحانی است که دندانپزشکان واجد شرایط خارج از کشور باید برای ثبت نام در GDC و انجام دندانپزشکی بدون نظارت در انگلستان، آن را بگذرانند. اکثر متقاضیان دارای مدارک اولیه از خارج از EEA ملزم به انجام ORE هستند. این آزمون برای تعیین اینکه آیا متقاضیان دارای دانش، مهارت‌ها و نگرش‌های لازم برای انجام ایمن دندانپزشکی در بریتانیا هستند یا خیر طراحی شده است. یک داوطلب باید شایستگی، دانش و آشنایی در جنبه‌های مختلف دندانپزشکی که در نتایج آموزشی سند آماده سازی برای تمرین مشخص شده است، نشان دهد. این آزمون دارای دو بخش است و در هر بخش از آزمون چهار تلاش وجود دارد. بخش ORE 2 باید ظرف مدت پنج سال پس از نشستن قسمت 1 تصویب شود. برای شرکت در این آزمون لازم است که به ترجمه رسمی مدارک خود اقدام کنید.

مراحل مهاجرت دندانپزشکان به انگلیس 

ثبت نام موقت به یک دندانپزشک واجد شرایط در خارج از کشور اجازه می‌دهد تا در هر محیط دندانپزشکی، از جمله مطب‌های دندانپزشکی در خیابان‌ها، تحت نظارت دندانپزشکی که ثبت نام کامل GDC دارد، وارد عمل شوند. برای این که مهاجرت دندانپزشکان به انگلیس آسان‌تر شود، لازم است که 4 مرحله زیر را انجام دهید. 

 1. آمادگی برای آزمون زبان و دریافت مدرک آن
 2. آمادگی برای شرکت در آزمون ORE
 3. درخواست کار در انگلستان
 4. دریافت جاب آفر یا نامه اسپانسرشیپ از کارفرما
 5. اقدام برای دریافت ویزای انگلستان

آمادگی برای آزمون زبان و دریافت مدرک آن

آمادگی برای آزمون زبان

شما به نمره کل آزمون آیلتس 7.0 نیاز دارید که در هر جزء کمتر از 6.5 نباشد. اکثر کالج‌های دندانپزشکی به نمره UCAT دهک سوم یا بالاتر یا نمره BMAT 3.0 و بالاتر نیاز دارند. دانشگاه‌ها دانشجویانی با نمره آیلتس 7.5 و بالاتر را ترجیح می‌دهند. نمره آیلتس برای انگلستان بستگی به دانشگاه و دوره مورد نظر شما دارد. به طور معمول، دانشگاه‌های بریتانیا حداقل نمره 6.0-6.5 را درخواست می‌کنند، اما دانشگاه‌های برتر ممکن است به نمره آیلتس بسیار بالاتر از 7 و بالاتر نیاز داشته باشند. برخی از دانشگاه‌ها نیز نمره آیلتس 5.5 را می‌پذیرند.

آمادگی برای شرکت در آزمون ORE

ORE امتحانی است که دندانپزشکان واجد شرایط خارج از کشور برای ثبت نام در GDC باید آن را بگذرانند. ثبت نام به دندانپزشکان اجازه می‌دهد تا بدون نظارت در انگلستان دندانپزشکی کنند. پس از گذراندن ORE می‌توانید برای ثبت نام اقدام کنید. ثبت نام به دندانپزشکان اجازه می‌دهد تا دندانپزشکی را در انگلستان انجام دهند. ORE دانش و مهارت دندانپزشکان واجد شرایط خارج از کشور را آزمایش می‌کند. این آزمون از دو آزمون بخش 1 و بخش 2 تشکیل شده است.

طبق برنامه‌های دولت برای حل بحران دندانپزشکی، دندانپزشکان خارجی اجازه دارند بدون شرکت در آزمون برای بررسی مدارک خود در بریتانیا کار کنند. وزیران قصد دارند آزمون ورودی خارج از کشور را لغو کنند تا دندانپزشکان کشورهای خارج از اروپا بتوانند به بریتانیا بیایند و کار کنند.

درخواست کار در انگلستان

درخواست کار در انگلستان برای دندانپزشکان

برای این که بتوانید به عنوان یک دندانپزشک در انگلستان شروع به کار کنید، لازم است که در آژانس‌های استخدام انگلستان و وب سایت‌های کاریابی به دنبال کار بگردید. بعد از این که کار مدنظر خود را با حقوق درخواستی، پیدا کردید باید برای مراحل بعدی که یکی از این مراحل ترجمه رسمی پاسپورت است اقدام کنید. در زمان درخواست کار به ترجمه مدارک خود حتی به ترجمه رسمی سند ازدواج خود، توجه کافی داشته باشید. 

دریافت جاب آفر یا نامه اسپانسرشیپ از کارفرما

درست است که شرکت در آزمون ORE برای مهاجرت دندانپزشکان به انگلیس الزامی است، اما پیدا کردن یک جاب آفر یا نامه اسپانسرشیپ برای مهاجرت و اخذ ویزا الزامی است. شما قبل از درخواست ویزای کارگر ماهر به عنوان دندانپزشک، باید یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای تایید شده در بریتانیا یا NHS داشته باشید. شما باید گواهی حمایت مالی داشته باشید که یک سوابق الکترونیکی است که توسط حامی دارای مجوز ارائه می‌شود. باید مدارک خود را به دارالترجمه انگلیسی ببرید تا مدارک شما به صورت قانونی ترجمه شوند؛ سپس این مدارک را برای کارفرمای انگلیسی زبان خود ارسال کنید. 

اقدام برای دریافت ویزای انگلستان

بعد از این که در آزمون شرکت کردید و توانستید یک جاب آفر از کارفرمای انگلیسی زبان خود دریافت کنید، لازم است که برای اخذ ویزا و ارائه درخواست ویزای انگلستان اقدام کنید. این مراحل ممکن است کمی زمان‌بر باشد؛ چراکه شما نیاز به انگشت‌نگاری و بیومتریک دارید. همچنین در صورتی که در ترجمه مدارک شما مثل ترجمه شناسنامه مشکلی ایجاد شود، کمی ادامه روند اخذ ویزای شما با کندی و مشکل همراه می‌شود.

شرایط آزمون ثبت نام ORE در خارج از کشور

شرایط آزمون ثبت نام ORE

قبل از درخواست، داوطلبان باید اطمینان حاصل کنند که تجربه بالینی و الزامات زبان انگلیسی را برآورده می‌کنند.

 • نیاز به تجربه بالینی

شما باید حداقل 1600 ساعت تجربه بالینی داشته باشید، که می‌تواند در طول ثبت نام موقت در GDC، درمان شخصی بیماران در صندلی دندانپزشکی، در حین انجام تحقیقات مناسب یا انجام درمان دندانپزشکی باشد. این می‌تواند در طول مدرک دندانپزشکی، تجربه پس از صلاحیت شما یا ترکیبی از این دو باشد. این شامل زمان مشاهده یا کمک به سایر دندانپزشکان/دانشجویان دندانپزشکی که به دنبال تشخیص، برنامه ریزی یا ارائه درمان هستند نمی‌شود.

 • الزامات زبان انگلیسی

انواع مختلفی از شواهد پذیرفته می‌شود، از گواهینامه بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS Academic) گرته تا مدرک دندانپزشکی اولیه اخیر که به زبان انگلیسی تدریس و بررسی شده است، قبولی اخیر در آزمون زبان با یک مرجع نظارتی در کشوری که زبان انگلیسی اولین است. و زمانی که زبان مادری شما زبان انگلیسی باشد. تا آنجا که به GDC مربوط می‌شود، آزمون آیلتس در حال حاضر ساده‌ترین مدرک است. شما باید مدرک آیلتس آکادمیک با حداقل میانگین نمره 7.0 و هیچ ماژول کمتر از 6.5 نداشته باشید.

نتیجه گیری 

تغییرات قابل توجهی در سیستم مهاجرت دندانپزشکان انگلیس در سال 2024 وجود دارد که بر دسته‌های مختلف ویزا از جمله ویزاهای کارگر ماهر، همسر، دانشجو و ویزیتور تأثیر می گذارد. درک این تنظیمات و قوانین جدید مهاجرت برای مهاجران، کارفرمایان و هر کسی که در فرآیند مهاجرت بریتانیا دخیل است، مهم است. برای این که مهاجرت دندانپزشکان به انگلیس همراه با چالش‌های کم‌تری باشد لازم است که به سراغ دارالترجمه رسمی برای ترجمه مدارک خود بروید. در حال حاضر دارالترجمه رسمی رنسانس از پس این کار به بهترین شکل ممکن برآمده است و به شما در ترجمه مدارک کمک خواهد کرد. 

سوالات متداول

1- مهاجرت دندانپزشکان به انگلیس شامل چند مرحله اساسی است؟

 • آمادگی برای آزمون زبان و دریافت مدرک آن
 • آمادگی برای شرکت در آزمون ORE
 • درخواست کار در انگلستان
 • دریافت جاب آفر یا نامه اسپانسرشیپ از کارفرما
 • اقدام برای دریافت ویزای انگلستان

2- آزمون ORE چیست؟

ORE امتحانی است که دندانپزشکان واجد شرایط خارج از کشور برای ثبت نام در GDC باید آن را بگذرانند.

3- آیا برای مهاجرت دندانپزشکان به انگلیس داشتن جاب آفر الزامی است؟

بله. شما برای این که بتوانید به عنوان یک دندانپزشک در انگلستان مشغول به کار شوید و بتوانید ویزای این کشور را دریافت کنید، حتما باید جاب آفر داشته باشید.

دسته‌بندی نشده دسته بندی:

نظرات کاربران