صفر تا صد مهاجرت پزشکان به انگلیس 2024

مهاجرت پزشکان به انگلیس

مهاجرت به خارج از کشور و شروع دوباره در یک کشور جدید می‌تواند یکی از وحشتناک ترین و در عین حال هیجان انگیزترین ماجراهایی باشد که تجربه خواهید کرد. رفتن به یک کشور جدید حتی مهاجرت پزشکان به انگلیس هرگز آسان نیست. با این حال دولت بریتانیا اخیراً از تغییرات قابل توجهی در سیاست‌های مهاجرتی خود که برای اجرا در بهار 2024 برنامه‌ریزی شده است، رونمایی کرده است. این راهنمای گام به گام به گونه‌ای طراحی شده است که اطلاعاتی را که برای ایجاد یک انتقال روان به آن نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهد.

شرایط کار به عنوان پزشک در انگلستان

شرایط مهاجرت پزشکان به انگلیس بسته به نقش و تجربه آن‌ها متفاوت است. با این حال، مزایایی نیز وجود دارد؛ اولاً، گرفتن شغل در انگلیس به شما این امکان را می‌دهد که ویزا برای آمدن به انگلستان دریافت کنید. در حالی که ممکن است دستمزد به خوبی کار خصوصی یا کار موجود در سایر کشورها نباشد، اما انگلیس آموزش عالی، پیشرفت شغلی ساختاریافته، بین 27 تا 32 روز مرخصی سالانه در سال را ارائه می‌دهد و اگر تصمیم به ماندن در بریتانیا داشته باشید، حقوق بازنشستگی خوبی خواهید داشت؛ همچنین می‌توانید در مورد ساعات کاری که می‌خواهید به عنوان بخشی از قرارداد خود که قرار است در آنجا کار کنید، مذاکره کنید.

یک پزشک طبق استانداردهای انگلستان شغلی با درآمد خوب در نظر گرفته می‌شود و همیشه تقاضای زیادی برای آن‌ها وجود دارد؛ بنابراین، برای تامین هزینه‌های انتخاب سبک زندگی یا مکانی که برای زندگی در اکثر مناطق کشور انتخاب می‌کنید، مشکلی ندارید. بسیاری از پزشکان در سطح مشاور نیز کارهای خصوصی را برای افزایش حقوق خود انجام می‌دهند. البته یک پزشک قطعا برای مهاجرت به آزمون آیلتس و کسب نمره بالا در این آزمون نیاز دارد.

مراحل مهاجرت پزشکان به انگلیس 

مراحل مهاجرت پزشکان

علیرغم ترجمه رسمی پاسپورت و هزینه‌های آموزش، یافتن مکانی برای تحصیل پزشکی در دانشگاه بسیار رقابتی است. دانشجویان به مدت پنج سال تحصیل خواهند کرد که تقریباً دو برابر سایر دوره‌های دانشگاهی استاندارد است. اگر به عنوان یک پزشک خارج از انگلستان واجد شرایط هستید، باید نشان دهید که هم دانش و مهارت‌های پزشکی و هم توانایی‌های زبان انگلیسی شما با سطح مورد نیاز برای تمرین ایمن در انگلستان مطابقت دارد. علاوه بر این، باید از وزارت کشور انگلستان برای ویزا درخواست دهید. اما مراحلی که شما برای مهاجرت باید طی کنید شامل موارد زیر است: 

 1. آمادگی برای آزمون زبان و دریافت مدرک آن
 2. آمادگی برای شرکت در آزمون PLAB
 3. درخواست کار در انگلستان
 4. ثبت نام و تایید صلاحیت در GMC
 5. دریافت جاب آفر یا نامه اسپانسرشیپ از کارفرما
 6. اقدام برای دریافت ویزای انگلستان

آمادگی برای آزمون زبان و دریافت مدرک آن

یکی از شرایط لازم برای پزشکان خارجی در انگلستان، تسلط به زبان انگلیسی است. GMC (شورای عمومی پزشکی) دو آزمون اصلی زبان انگلیسی را می‌پذیرد: IELTS و OET. برای GMC، نتایج آزمون انگلیسی باید در نقطه درخواست برای ثبت نام معتبر باشد.

 • سطح مورد نیاز برای آیلتس: نمره کلی باند 7.5 از 9. علاوه بر این، حداقل نمره 7.0 در هر یک از چهار مؤلفه مورد نیاز است.
 • سطح مورد نیاز برای OET: حداقل درجه “B” در هر یک از چهار حوزه آزمایشی.

آمادگی برای شرکت در آزمون PLAB

شرکت در آزمون PLAB

اول، مدرک پزشکی شما باید توسط انگلستان به رسمیت شناخته شود. شورای پزشکی عمومی (GMC) دانشکده‌های پزشکی که مدارک آن‌ها پذیرفته شده است را فهرست می‌کند. اگر مدرک شما از کشوری در منطقه اقتصادی اروپا (EEA) نیست، احتمالاً باید آزمون هیئت ارزیابی حرفه‌ای و زبانی (PLAB) را بگذرانید یا مدرک تحصیلات تکمیلی پذیرفته شده داشته باشید.

آماده سازی آزمون PLAB نیازمند یک رویکرد جامع است که شامل مطالعه کامل مفاهیم پزشکی، امتحانات تمرینی شبیه سازی شده و مدیریت استراتژیک زمان است. استفاده از مواد مطالعه قابل اعتماد، به روز ماندن در دستورالعمل‌های پزشکی و درگیر شدن در خودارزیابی موثر ضروری است.

درخواست کار در انگلستان

چگونه در انگلستان به عنوان پزشک کار کنیم؟ ابتدا باید شغلی پیدا کنید. باید مدارک خود از جمله ترجمه شناسنامه را برای کارفرما یا دیگر آژانس‌های کاریابی ارسال کنید. خدمات بهداشت ملی (NHS) یک کارفرمای اصلی است، اما در مراقبت‌های بهداشتی خصوصی نیز فرصت‌هایی وجود دارد. می‌توانید از این منابع استفاده کنید:

 • آژانس‌های استخدام انگلستان برای مشاغل پزشکی
 1. مشاغل BMJ
 2. حرفه‌ای‌های NHS
 3. Medacs Healthcare
 4. HCL Workforce Solutions
 5.  ID Medical
 6. Global Medics
 7. Pulse Jobs
 8. Locum People
 9. MediLink Consulting
 10. Athona Ltd

 • وب سایت‌های کاریابی
 1. مشاغل NHS
 2. HealthJobsUK
 3. مشاغل BMJ
 4. Jobs.ac.uk
 5. Totaljobs
 6. CV-کتابخانه
 7. لینکدین

ثبت نام و تایید صلاحیت در GMC

برای مهاجرت به انگلستان به عنوان پزشک باید در GMC ثبت نام کنید. این ثبت نام برای پزشکانی که مایل به طبابت در انگلستان هستند اجباری است. برای تعیین اینکه آیا معیارهای واجد شرایط بودن برای ثبت نام را دارید از وب سایت GMC دیدن کنید و مدارک لازم را گردآوری کنید. 

دریافت جاب آفر یا نامه اسپانسرشیپ از کارفرما

دریافت جاب آفر یا نامه اسپانسرشیپ

شما بعد از اینکه به دارالترجمه رسمی رفتید و مدارک خود را ترجمه کردید. لازم است که آن‌ها را برای کارفرمای خود در انگلیس بفرستید تا بعد از بررسی مدارک شما، برای شما یک جاب افر ارسال کند تا با کمک آن بتوانید ویزای انگلیس را اخذ کنید. مهاجرت پزشکان به انگلیس با داشتن یک جاب آفر یا اسپانسرشیپ آسان‌تر می‌شود. 

اقدام برای دریافت ویزای انگلستان

بعد از این که همه مراحل بالا را طی کردید لازم است که برای تهیه ویزای انگلیس درخواست دهید. برای مهاجرت به انگلستان به عنوان پزشک باید برای ویزای انگلستان برای پزشکان اقدام کنید. این ویزای معمولاً یک ویزای Tier 2 (عمومی) است که برای کارگران ماهری که پیشنهاد شغلی در بریتانیا دارند مناسب است.

بررسی کنید که سایر شرایط واجد شرایط بودن برای ویزای Tier 2 را دارید یا خیر؟! این شامل داشتن یک پیشنهاد شغلی، داشتن سطح مهارت مناسب و حداقل دستمزد مورد نیاز برای نوع شغل شما است. از جمله مدارکی که برای دریافت ویزا نیاز دارید، ترجمه رسمی سند ازدواج نیز است. 

مدارک لازم برای مهاجرت پزشکان به انگلیس 

اسناد و دارالترجمه انگلیسی مدارک خود را فراموش نکنید. مدارکی که باید برای خود جمع آوری کنید، عبارت است از:

 • پاسپورت یا سند مسافرتی شما
 • شماره مرجع گواهی حمایت
 • صورتحساب بانکی حداقل 945 پوند
 • گواهی سابقه کیفری در صورت وجود.
 • مدارک مربوط به صلاحیت و سابقه کاری شما در صورت نیاز
 • فرم درخواست ویزا را به صورت آنلاین از طریق وب سایت ویزا و مهاجرت انگلستان پر کنید. جزئیاتی در مورد خود، پیشینه و CoS خود ارائه دهید.
 • هزینه ویزا را بپردازید که از حدود 610 پوند تا 1408 پوند متغیر است.
 • هزینه اضافی بهداشت مهاجرت را بپردازید، که به شما امکان دسترسی به خدمات بهداشت ملی بریتانیا را می‌دهد. این معمولاً حدود 624 پوند در سال است.
 • بسته به خدمات مورد استفاده، درخواست و مدارک خود را به مرکز درخواست ویزا ارسال کنید یا به صورت آنلاین آپلود کنید.
 • پس از ارسال درخواست خود، باید برای ارائه اثر انگشت و عکس خود (بیومتریک) در یک مرکز ویزا قرار ملاقات بگذارید.
 • منتظر تصمیم باشید اگر خارج از بریتانیا هستید معمولاً 3 هفته و از داخل بریتانیا 8 هفته طول می‌کشد.
 • در صورت موفقیت، ویزا دریافت خواهید کرد که به شما امکان می‌دهد برای اسپانسر خود در انگلستان کار کنید. ویزای Tier 2 (عمومی) معمولاً برای مدت قرارداد کاری شما به اضافه 14 روز، حداکثر تا 5 سال اعطا می‌شود.
 • شما می‌توانید ویزای خود و در نهایت برای اقامت نامحدود (ILR) پس از 5 سال اقامت مداوم در انگلستان تمدید کنید.

اطلاعات برای پزشکان خارج از کشور 

اطلاعات برای پزشکان ایرانی در انگلستان

درست است که قبل از مهاجرت به ترجمه رسمی مدارک نیاز دارید اما برای بعد از مهاجرت و برای وقتی که به عنوان یک پزشک در بریتانیا شروع به کار کردید، نیز نیاز به اطلاعاتی دارید. همه پزشکان باید دارای مجوز برای طبابت قانونی و انجام فعالیت‌هایی باشند که طبق قانون به پزشکان محدود شده است، مانند نوشتن نسخه و امضای گواهی فوت.

مجوز عمل توسط شورای پزشکی عمومی (GMC) صادر می‌شود و برای همه پزشکان در بریتانیا صرف نظر از اینکه در بخش NHS یا مستقل کار می‌کنند، به صورت تمام وقت یا نیمه وقت، دائمی یا محلی اعمال می‌شود. همچنین برای تمام سطوح ثبت نام، اعم از موقت، کامل یا ثبت نام متخصص یا پزشک عمومی (GP) اعمال می‌شود.

ارائه دهندگان مراقبت‌های اولیه در بریتانیا شامل پزشکان عمومی، دندانپزشکان، چشم پزشکان و داروسازان هستند. این‌ها مشاغل مستقلی هستند که برای NHS کار می‌کنند. هر مطب از طریق قرارداد NHS و مذاکره با ICS محلی خود بر اساس گروه بیمار، خدمات ارائه شده و سایر عوامل مانند QOF، بودجه دریافت می‌کند.

CQC یک تنظیم کننده مستقل است که کیفیت مراقبت‌های ارائه شده توسط NHS و ارائه دهندگان مستقل مراقبت‌های بهداشتی در انگلستان را بازرسی و نظارت می‌کند. ساختار NHS در طول زمان تغییر کرده است و احتمالاً در آینده نیز تغییر خواهد کرد. هدف این تغییرات کارآمدتر، مؤثرتر و بیمار محورتر کردن NHS است. 

نتیجه گیری 

مهاجرت پزشکان به انگلیس به دلیل درآمد خوبی که بعد از مدتی می‌توانند به دست آورند، بسیار افزایش پیدا کرده است. زمانی که شما طبق مراحل گفته شده پیش بروید، به راحتی می‌توانید ویزای خود را دریافت کنید و به انگلیس بروید. در این میان اگر به دنبال ترجمه مدارک تحصیلی خود هستید، می‌توانید از دارالترجمه رسمی رنسانس کمک بگیرید. 

سوالات متداول

آیا پزشکان خارجی می‌توانند در انگلستان کار کنند؟

پزشکان خارجی به طور مطلق می‌توانند در انگلستان کار کنند، اما باید معیارهای خاصی را رعایت کنند. آن‌ها باید مدارک لازم را داشته باشند، مهارت خود را به زبان انگلیسی ثابت کنند و در شورای پزشکی عمومی (GMC) ثبت نام کنند. علاوه بر این، اخذ ویزای کار ضروری است و در موارد خاص، قبولی در آزمون PLAB نیز الزامی است.

آزمون‌های پزشکی انگلستان برای پزشکان خارجی چیست؟

برای مهاجرت به انگلستان به عنوان پزشک، به طور معمول باید در آزمون پزشکی انگلستان برای پزشکان خارجی که به آزمون PLAB معروف است، که دانش پزشکی و مهارت‌های بالینی را ارزیابی می‌کند، بگذرانید. برخی از مدارک تحصیلات تکمیلی ممکن است شما را از این آزمون معاف کند. علاوه بر این، تسلط به زبان انگلیسی ضروری است که به طور کلی از طریق آزمون‌های آیلتس یا OET اثبات شده است.

حقوق پزشک خارجی در انگلستان چقدر است؟

حقوق یک پزشک خارجی در بریتانیا به عوامل مختلفی از جمله موقعیت، تجربه و منطقه‌ای که در آن کار می‌کنند بستگی دارد.

دسته‌بندی نشده دسته بندی:

نظرات کاربران