لاتاری چیست و شرایط ثبت نام لاتاری 2025 چگونه است؟

شرایط ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵

شاید همه ما حداقل یکبار در زندگی خود درگیر مسأله‌ی شانس و بردن جایزه‌ای به نام “لاتاری” شده باشیم. این بازی جذاب و هیجان انگیز، با شانس برد بسیار کم، توانسته است به عنوان یکی از محبوب‌ترین بازی‌های شانسی، محبوبیت خود را در سراسر جهان پیدا کند. در این مقاله قصد داریم نگاه دقیق تری به اینکه Lottery چیست و شرایط اصلی برای ثبت نام لاتاری چگونه است، بیندازیم. با ما همراه شوید تا بیشتر درباره آن بدانید.

لاتاری چیست؟

لاتاری چیست؟ این سوالی است که ذهن بیشتر افراد در اولین مواجهه با نام این بازی به ذهنشان می آید؛ Lottery یک فرایند قرعه کشی یا بخت آزمایی است که در طی آن جوایزی به برخی از شرکت کنندگان اهدا می‌شود. هدف عمده از برگزاری Lottery‌ها، امتحان شانس و به دست آوردن جایزه برای برندگان است. همچنین برخی Lottery‌ها به منظور توزیع عادلانه خدمات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از آن جایی که برخی خدمات تعداد محدودی دارند و همه متقاضیان را نمی‌توانند پذیرفته کنند، برنامه Lottery می‌تواند یک راه مناسب برای توزیع عادلانه آن‌ها باشد. با استفاده از Lottery، تمام افراد می‌توانند بر اساس شانس خود، از آن خدمت بهره‌مند شوند. برنامه لاتاری گرین کارت امریکا نیز یکی از این نوع Lottery‌هاست، که به منظور توزیع عادلانه و متعادل گرین کارت، به کار می‌رود.

در واقع، در این برنامه Lottery، افرادی که شرایط مشخصی مانند آموزش، سابقه کاری و سایر معیارهای مشخصی را دارند، می‌توانند در قرعه کشی لاتاری گرین کارت آمریکا شرکت کنند. افراد با برنده شدن در این قرعه کشی، می‌توانند به آمریکا مهاجرت کنند و از خدمات و منافع این کشور بهره‌مند شوند.

ثبت نام لاتاری آمریکا 2025

ثبت نام لاتاری آمریکا 2025

هر ساله در قرعه کشی Lottery آمریکا شانس برنده شدن در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد که برندگان به صورت تصادفی از بین افرادی که ثبت نام کرده اند، انتخاب می شوند و یک ویزای ویژه برای ورود به ایالات متحده آمریکا را دریافت می کنند. شرکت در قرعه کشی Lottery آمریکا، فرصتی برای افرادی است که در برخی از کشورها به دنبال تحصیل در امریکا، زندگی بهتر و امکانات بیشتر هستند و در صورت برنده شدن، می توانند به سرعت و بدون نیاز به پرداخت هزینه و بررسی های بیشتر، گرین کارت امریکا را دریافت کنند.

مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری

از اصلی‌ترین مدارک لازم برای ثبت نام Lottery شامل مشخصات هویتی و عکس مخصوص Lottery می‌باشد که از اهمیت بالای برخوردار است و لازم است با دقت کافی و با رعایت تناسبات درست انجام شود. در ادامه به صورت دقیق‌تر به هر کدام اشاره خواهیم کرد.

1- مشخصات هویتی

برای ثبت نام در قرعه کشی لاتاری امریکا، لازم است اطلاعات هویتی و شخصی خود را در سایت وارد کنید. حتما به دقت و با صحت کامل اطلاعات را وارد کنید و مطمئن شوید که در آنها هیچ نوع اشتباهی وجود ندارد. این اطلاعات شامل موارد زیر است:

 • نام و نام خانوادگی- تاریخ تولد دقیق
 • جنسیت
 • محل تولد شهر و کشور
 • محل سکونت فعلی شامل شهر، استان و کشور
 • آدرس کامل (اختیاری) و کد پستی
 • شماره تلفن همراه و ایمیل
 • عنوان آخرین مدرک تحصیلی
 • وضعیت تاهل و تعداد فرزندان زیر 21 سال

2- عکس مخصوص لاتاری

یکی از ارکان اصلی ثبت نام دقیق شما در Lottery، عکس مخصوص آن است. ارسال عکس، به تنهایی به معنای پذیرفته شدن آن در سامانه نیست، زیرا سامانه ثبت نام اطلاعی از ناسازگاری عکس ارسال شده دریافت نمی کند. به همین دلیل، لازم است عکس مخصوص را به صورت استاندارد ثبت و ارسال کنید.

شرایط ثبت نام لاتاری 2025

شرایط ثبت نام لاتاری 2025

برای اینکه بتوانید در برنامه Lottery آمریکا شرکت کنید، می‌بایست محل تولد شما در یکی از کشورهای مجاز برای ثبت نام باشد و حداقل مدرک تحصیلی دیپلم دوازده ساله داشته باشید. اگرچه برخی استثناهایی نیز در این زمینه وجود دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

1- شرط محل تولد برای ثبت نام Lottery

یکی از شرایط لاتاری آمریکا آن است که محل تولد شما باید در یکی از کشورهای مجاز برای ثبت نام باشد. افرادی که در کشورهایی همچون هند متولد شده‌اند، مجوز شرکت در برنامه Lottery را ندارند. اما خوشبختانه، افرادی که در کشورهایی همچون ایران و افغانستان متولد شده‌اند، می‌توانند در برنامه Lottery آمریکا شرکت کنند.

به علاوه، توجه کنید که ملاک برای ثبت نام در برنامه Lottery، محل تولد شما است. بنابراین، اگرچه شما در کشور مجاور به دنیا آمده باشید، اما محل تولد شما در یکی از کشورهای مجاز برای ثبت نام باشد، هیچ مشکلی برای شرکت در برنامه Lottery نخواهد داشت. البته استثناهایی نیز در این زمینه وجود دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

2- شرط حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام Lottery

برای ثبت نام لاتاری امریکا، حداقل مدرک تحصیلی دیپلم دوازده ساله لازم است. به عبارت دیگر، شما باید حداقل دوازده سال تحصیل را به پایان برسانید و مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشید. این شرط به این دلیل تعیین شده است که دانش‌آموزان در آمریکا برای اخذ مدرک دیپلم باید 12 سال تحصیل را به پایان برسانند.

توجه کنید که برای ثبت نام در برنامه Lottery آمریکا، فقط نوع مدرک تحصیلی شما مهم است و نیازی به ارسال تصاویر اسکن مدارک یا وارد کردن جزئیات مدارک تحصیلی نیست. در فرم ثبت نام Lottery فقط باید نوع مدرک خود را انتخاب کنید. می‌توانید ترجمه رسمی مدارک تحصیلی خود را با اطمینان به دارالترجمه رسمی رنسانس بسپارید تا توسط مترجمان حاذق ترجمه شود.

3- شرایط ثبت نام Lottery آمریکا: شرط سابقه کار بجای مدرک تحصیلی

افرادی که مدرک تحصیلی زیر دیپلم، دیپلم فنی و حرفه‌ای و هنرستان دارند و دو سال سابقه کار دارند، می‌توانند در Lottery ثبت نام کنند. اما برای افرادی که مدرک دیپلم 12 ساله یا بالاتر را دارند، این شرط لازم نیست و می توانند بدون داشتن سابقه کار در Lottery ثبت نام کنند.

برای داشتن شرایط ثبت نام، متقاضیان حداقل باید دو سال در شغل‌هایی که در لیست شغل های مورد قبول برای شرط سابقه کار در Lottery آمریکا تعیین شده‌اند، کار کرده باشند. لیست این شغل‌ها در وب‌سایت رسمی دولت آمریکا در دسترس است. به این ترتیب، داشتن سابقه کار در این شغل‌ها به متقاضیان کمک می‌کند تا شرایط لازم برای ثبت نام در Lottery را به دست آورده و در قرعه کشی شرکت کنند.

در نتیجه، اگر شما دارای مدرک تحصیلی کمتر از دیپلم 12 ساله، مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و هنرستان هستید، باید حداقل دو سال سابقه کار در Lottery آمریکا داشته باشید تا بتوانید در قرعه کشی شرکت کنید، ولی اگر مدرک تحصیلی شما دیپلم 12 ساله یا بالاتر است، نیازی به داشتن سابقه کار برای ثبت نام در Lottery ندارید.

فرم ثبت نام لاتاری

فرم ثبت نام لاتاری

برای شرکت در قرعه کشی Lottery آمریکا، باید فرم ثبت نام آن یا فرم DS-5501 مهاجرتی را به زبان انگلیسی تکمیل کنید. شما نیازی به اثبات ادعای خود و آپلود مدارک ندارید، اما باید به یاد داشته باشید که این فرم یک مسئولیت حقوقی است و شما موظف به ارائه اطلاعات صحیح در آن هستید.

در صورتی که پس از برنده شدن در قرعه کشی، محتویات فرم ثبت نام آن شما دارای اطلاعات غلط و اشتباه باشد، ممکن است باعث عواقبی برای شما شود و حتی باعث شود که فرصت دریافت ویزای Lottery را از دست بدهید و نتوانید به کشور آمریکا مهاجرت کنید.

نکاتی که باید در تکمیل فرم ثبت نام Lottery رعایت کنید، عبارتند از:

 • تکمیل فرم با دقت و صحیح.
 • ارائه اطلاعات واقعی و صحیح توسط شما.
 • تأیید صحت اطلاعات و ورود به مراحل بعدی فرم تنها در صورتی است که تمام محتویات فرم را با دقت بررسی کرده باشید.

زمان ثبت نام لاتاری 2025

زمان دقیق شروع ثبت نام لاتاری 2025 به تاریخ 4 اکتبر می‌باشد. به همین دلیل، زمان دقیق ثبت نام Lottery با توجه به ساعت ایران، جمعه 12 مهر ماه 1402 خواهد بود. این مسابقه نیز تا تاریخ 7 نوامبر 2023 در ایالات متحده آمریکا ادامه خواهد داشت. بنابراین، به وقت ایران، مهلت ثبت نام در لاتاری 1402 تا تاریخ 16 آبان ماه 1402 خواهد بود.

نحوه ثبت نام لاتاری

فرایند ثبت نام در Lottery آمریکا یک بار در سال، به مدت ۳۳ روز از طریق سایت اصلی انجام می‌شود. برای ثبت نام، باید در سایت دولت آمریکا برای ثبت نام لاتاری، فرم‌های مورد نیاز را به صورت آنلاین تکمیل کرده و کد پیگیری دریافت کنید. در صورتی که ثبت نام به صورت کاغذی انجام شود، بعد از تکمیل فرم‌ها، باید به آدرس مشخص شده ارسال شوند.

اطلاعات وارد شده در فرم ثبت نام، باید به زبان انگلیسی و با فرمت استاندارد آمریکایی باشد. با تکمیل فرم، یک کد پیگیری یا کانفرمیشن دریافت خواهید کرد که با وارد کردن آن همراه با نام و تاریخ تولد خود، می‌توانید نتیجه قرعه کشی را بررسی کنید.

اطلاعات ثبت شده، حتی با وجود اشتباه و یا ثبت عکس غیر قابل قبول، به شما یک کد پیگیری داده می‌شود اما اگر اطلاعات شما مورد تأیید قرار نگرفته باشد، از قرعه کشی کنار گذاشته خواهد شد. در صورتی که دوباره ثبت نام کنید، هر دو ثبت نام شما حذف خواهند شد و فرصت برنده شدن را از دست خواهید داد.

جهت تکمیل اطلاعات صحیح می توانید مدارک هویتی و تحصیلی خود را از طریق دارالترجمه انگلیسی رنسانس انجام دهید و سپس اطلاعات دقیق با ترجمه صحیح را وارد فرم خود کنید.

راهنمای تصویری نحوه ثبت نام لاتاری

شما می‌توانید مراحل ثبت نام Lottery را از طریق تصاویر زیر مرحله به مرحله انجام دهید

1- در مرحله ۱، شما از طریق لینک ثبت نام  وارد صفحه اصلی ثبت نام می‌شوید.

۲- در زمان ورود لازم است روی گزینه Begin Entry (شروع ثبت نام) کلیک کنید و بعد از آنکه کد امنیتی Authentication Code را وارد کردید، کلید Submit را فشار دهید. در این زمان صفحه جدید ثبت نام برای شما باز می‌شود.

۱- راهنمای ثبت نام لاتاریسپس وارد صفحه بعدی خواهید شد و باید در این بخش اطلاعات فردی خود را باید به این شکل وارد نمایید:

ورود اطلاعات فردی

۳. در این مرحله اطلاعات هویتی خود را با توجه به تصویر زیر مرحله به مرحله به صورت دقیق وارد کنید.

ثبت نام لاتاری آمریکا 2025

۴. در این وقت لازم است طبق تصویر زیر محل تولد و اطلاعات دیگری که از شما خواسته است را در این فیلد وارد کنید.

ورود اطلاعات محل تولد

۵. در بخش پاسپورت تمامی اطلاعات مربوط به اطلاعات هویتی خود را به صورت دقیق و با توجه به پاسپورت وارد کنید.

ورود اطلاعات پاسپورت

۶. یکی از بخش‌های مهم برای ثبت نام Lottery ضمیمه کردن عکس می‌باشد و شما باید در این مرحله عکس مناسب را آپلود کنید.

ضمیمه کردن عکس

۷. بخش آدرس پستی شامل موارد زیر می‌باشد که می‌توانید از روی تصویر ترجمه فارسی آنها را مشاهده و به صورت دقیق وارد کنید

درج آدرس پستی
۸. اطلاعات تماس و ایمیل خود را وارد کنید

درج اطلاعات تماس و ایمیل

۹. هر کدام از گزینه‌ها که شامل شرح حال شما می‌باشد را انتخاب کنید.

درج شرح حال

۱۰ در این محله باید اطلاعات تعهل و فرزندان خود را کامل کنید.

درج اطلاعات تعهل و فرزندان

اشتباهاتی که باعث رد شدن پرونده برندگان لاتاری شوند:

اگرچه برندگان Lottery اعتقاد دارند که شانس موفقیت در این قبیل قرعه‌کشی‌ها مهمترین عامل برای بردن جایزه هست، اما برای اخذ ویزای Lottery و گرین کارت آمریکا همچنین اراده و پیگیری‌های صحیح در پیش بینی آینده خود از اهمیت بسزایی برخوردار است.

برای برندگان Lottery، اشتباهات زیر بیشترین تهدید را برای ادامه مسیر موفقیت می‌باشد:

 1. دسته اول اشتباهات موجب هدر رفتن پول و ضرر مالی می‌شوند. این اشتباهات شامل انجام کارهای غیرضروری مثل ارزش گذاری املاک، دریافت تاییدیه‌های ناملایم و… می‌شوند. انجام اینگونه هزینه‌های غیرضروری توان مالی برندگان Lottery را تخلیه می‌نماید و می‌تواند باعث توقف روند ادامه مسیر شان نیز گردد.
 2. دسته دوم شامل اشتباهاتی است که برندگان Lottery را موجب طولانی شدن پروسه بررسی می‌کنند. این اشتباهات شامل کسری مدارک لازم، اشتباه در روند اجرایی و عدم انجام کارهایی هستند که برندگان فقط یک روز برای اصلاح آن‌ها دارند. با توجه به اینکه تعداد محدود ویزای Lottery و مهلت محدود آن‌ها، رعایت ضوابط و مستند کردن تمامی اطلاعات و مدارک مورد نیاز برای برندگان Lottery بسیار حائز اهمیت است.
 3. دسته سوم شامل اشتباهاتی است که پس از مشاهده جواب لاتاری در مرحله مصاحبه ویزا باعث رد شدن شخص می‌شود. لازم به ذکر است که تصمیم افسر کنسولی قابل بازنگری نیست و در صورت عدم ارائه صحیح و ضروری مدارک و پاسخ دادن به سوالات، فرد مورد نظر را رد می‌نماید. این اشتباهات نمی‌توانند در آینده بازپس گرفته شوند.

دارالترجمه رسمی برای ترجمه مدارک مهاجرت

یکی از نیازهای اساسی برای شما در فرآیند مهاجرت و اخذ ویزا، تحصیل در امریکا مدارک شما می‌باشد. در اینجا بهترین گزینه، دارالترجمه رسمی رنسانس با خدمات ترجمه رسمی حرفه ای و مجازی برای مدارک شماست. این برند مورد اعتماد بسیاری از افرادی است که به دنبال ترجمه متون انگلیسی به فارسی یا بالعکس هستند. با دارالترجمه رسمی رنسانس، می توانید به اطمینان کامل و در زمان مناسب، ترجمه رسمی و با کیفیت مدارک خود را انجام دهید.

نتیجه گیری

Lottery یکی از محبوب‌ترین بازی‌های شانسی جهان است که همیشه مورد علاقه مردم بوده است. بازیکنان معمولاً برای شرکت در جوایز قرار داده شده با شماره‌های خاصی سرمایه گذاری می‌کنند و اگر شانس با آن ها همراه شود، می‌توانند جوایز بزرگی را به دست آورند. اخذ ویزا آمریکا از طریق Lottery یکی از وسوسه برانگیز ترین‌ موضوعاتی است که اکثر افراد به همین علت جذب این بازی می‌شوند. با مطالعه دقیق این مطلب می‌توانید به درستی دریابید که آیا کاندید مناسبی برای شرکت در این بازی هستید یا نیاز است تا شرایط را فراهم کنید.

سوالات متداول

1. Lottery چیست؟

Lottery یک بازی شانسی است که در آن شرکت‌کنندگان به امید برنده شدن جایزه‌های نقدی یا غیرنقدی مثل دریافت گرین کارت آمریکا در آن شرکت می‌کنند.

2. چه کسانی می‌توانند در Lottery شرکت کنند؟

در Lottery، افراد بالای 18 سال با شناسنامه معتبر می‌توانند شرکت کنند.

3. آیا شرکت در Lottery قانونی است؟

در بسیاری از کشورها، شرکت در Lottery قانونی و پذیرفته شده است. با این حال، قانون برای هر کشور ممکن است متفاوت باشد، بنابراین بهتر است پیش از شرکت در Lottery، قانون مربوط به کشور خود را بررسی کنید.

4. در صورت قبض برنده شدن در Lottery، چگونه می‌توان پول جایزه را دریافت کرد؟

شرکت‌کنندگان در صورت قرعه کشی برنده، می‌توانند با مراجعه به نمایندگی Lottery مربوط به خود نسبت به دریافت جایزه اقدام کنند. برای دریافت جایزه، شماره شناسنامه و مدارک شناسایی دیگری مورد نیاز است.

دسته‌بندی نشده دسته بندی:

نظرات کاربران