ترجمه رسمی گواهی قبولی کنکور

ترجمه رسمی گواهی قبولی کنکور

داشتن گواهی قبولی کنکور برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های کشورهای دیگر را دارند یکی از مدارک مهم و ضروری است. این مدرک برای زمانی که فرد به دنبال دریافت پذیرش از دانشگاه کشور مقصد است، ضروری می باشد. در بسیاری از مواقع فرد در زمان اپلای به دلیل نداشتن این مدرک ممکن است با مشکلات جدی مواجه شود. از همین رو پیش از درخواست برای دانشگاه مورد نظر باید برای دریافت گواهی قبولی کنکور و انجام ترجمه رسمی آن اقدام شود.

گواهی قبولی کنکور چیست؟

گواهی قبولی کنکور چیست

گواهی قبولی کنکور یا بعبارتی گواهی رتبه کنکور برای رتبه های برتر کنکور می تواند یکی از مهمترین مدارک صلاحیت تحصیلی باشد که در زمان اپلای برای دانشگاه های مورد نظر می تواند، مسیر درخواست را هموار کرده و شانس فرد را افزایش دهد. از همین رو باید این مدرک به همراه سایر مدارک تحصیلی توسط دارالترجمه رسمی به زبان مورد تایید کشور مقصد ترجمه شود. این مدارک در واقع رزومه تحصیلی برای مهاجرت فرد است که بسیار مهم و حیاتی می باشد. دارالترجمه رسمی رنسانس یکی از دارالترجمه های معتبر و خوشنام است که شما می توانید برای ترجمه رسمی مدارک تحصیلی خود از خدمات این موسسه استفاده کنید.

ترجمه رسمی رتبه کنکور چه شرایطی دارد؟

اگر می خواهید برای ترجمه این مدرک اقدام کنید، یکی از نکات مهمی که باید در نظر بگیرید ترجمه آن به صورت رسمی و با سربرگ قوه قضاییه است. در بسیاری از موارد لازم است تاییدیه های وزارت خانه های دادگستری و امور خارجه را نیز برای آن دریافت کنید. از همین رو تنها زمانی از این مدرک به عنوان سوابق تحصیلی استفاده کنید که تمام این شرایط را رعایت کرده باشید.

در نظر داشته باشید که گواهینامه صادر شده برای رتبه فرد باید از سوی سازمان سنجش صادر شود. به همراه این مدرک باید نسبت به ترجمه ریز نمرات خود نیز اقدام کنید. برای تسریع در روند ترجمه ها و نیز افزایش اعتبار آن می توانید از خدمات ترجمه رسمی دارالترجمه رسمی رنسانس استفاده کنید.

روش های دریافت گواهی قبولی کنکور

روش های دریافت گواهی قبولی کنکور

برای دریافت گواهی قبولی کنکور به منظور اپلای می توانید یکی از روش های زیر را استفاده کنید:

 1. دریافت گواهی به صورت آنلاین: در این روش کافی است به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و از این طریق گواهی خود را دریافت کنید.
 2. دریافت گواهی به صورت حضوری: در این روش نیز می توانید با در دست داشتن مدارک شناسایی به ساختمان اصلی سازمان سنجش مراجعه کرده و گواهی قبولی خود در کنکور را دریافت کنید.

گواهی قبولی کنکور برای اپلای از دانشگاه آزاد

برای اینکه بتوانید این گواهی را از دانشگاه آزاد دریافت کنید، باید به صورت حضوری به ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد در تهران مراجعه کنید. این دانشگاه در حال حاضر امکان دریافت گواهی به صورت آنلاین را فراهم نکرده است. برای این منظور باید به آدرس تهران، انتهای بزرگراه شهید ستاری، میدان دانشگاه، بلوار شهدای حصارک مراجعه کنید. داشتن مدارک شناسایی به همراه فرم درخواست گواهی و نیز پرداخت هزینه صدور گواهی ضروری است.

گواهی قبولی کنکور برای اپلای از دانشگاه سراسری

برای کسانی که در کنکور سراسری دانشگاه های دولتی قبول شده اند دریافت گواهی قبولی کنکور به صورت آنلاین و حضوری فراهم است. برای این منظور می توانید به صورت حضوری به ساختمان مرکزی سازمان سنجش مراجعه و یا از طریق آنلاین درخواست خود در این سایت ثبت کنید.

گواهی قبولی کنکور برای اپلای از دانشگاه علوم پزشکی

دریافت گواهی رتبه کنکور برای کسانی که دانشگاه های علوم پزشکی قبول می شوند نیز از مسیر سازمان سنجش یا دانشگاه آزاد می گذرد. در صورتی که از طریق هر کدام از این موارد موفق به قبولی در یکی از رشته های پزشکی و پیراپزشکی شده اید می توانید از روش های گفته شده اقدام کنید. اگر در کنکور سراسری موفق به قبولی شده اید از طریق سایت سازمان سنجش یکی از روش های حضوری یا آنلاین را انتخاب می کنید. در صورتی که قبولی شما در این رشته ها از دانشگاه آزاد است نیز باید به صورت حضوری برای دریافت این مدرک به ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد مراجعه کنید.

متن درخواست گواهی قبولی کنکور

متن گواهی قبولی کنکور که به صورت آنلاین برای افراد آماده شده شامل عبارات زیر است:

اینجانب ……. متولد سال…… به کد ملی …….. تقاضا دارم گواهی قبولی کنکور مجاز به انتخاب رشته بنده در کنکور سراسری را با مشخصات زیر به آدرس پستی مندرج ارسال بفرمایید:

 • نام و نام خانوادگی
 • نام پدر
 • تاریخ تولد
 • محل تولد
 • کد ملی
 • شماره شناسنامه
 • مقطع قبولی
 • رشته قبولی
 • سال قبولی
 • شماره ثابت
 • شماره همراه
 • آدرس پستی
 • کدپستی

نحوه پیگیری گواهی قبولی کنکور

نحوه پیگیری گواهی قبولی کنکور

پس از ارائه درخواست خود برای پیگیری می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید. اگر به صورت آنلاین درخواست خود را ارائه داده اید پس از 72 ساعت وارد سایت سازمان سنجش شده و با ارائه کد پیگیری فرایند صدور گواهی را پیگیری کنید. در صورتی که طی این مدت درخواست شما پاسخ داده نشد و یا مشکلی در دریافت گواهی داشتید می توانید از پشتیبانی سازمان سنجش کمک بگیرید. برای کسانی که حضوری برای دریافت گواهی پیگیری مرده اند نیز درخواست ها به آدرس گفته شده ارسال می شود. بروز هر مشکلی در این فرایند نیز از طریق پشتیبانی سازمان سنجش قابل پیگیری است.

دارالترجمه رسمی برای ترجمه مدارک برای مهاجرت

مسیر مهاجرت تحصیلی نیز مانند هر روش دیگری نیازمند ارائه مدارک مهمی است که سفارت کشور مقصد می خواهد. ترجمه مدارک دانشگاهی به همراه ریز نمرات و مدارک هویتی از جمله این موارد است. انجام ترجمه های رسمی توسط دارالترجمه انگلیسی یا هر زبان دیگری که مورد تایید سفارت کشور مقصد باشد، بسیار مهم است. دارالترجمه رسمی رنسانس یکی از مراکز معتبر ترجمه رسمی در کشور است که شما می توانید با اطمینان خاطر از خدمات آن در فرایند پیگیری پرونده مهاجرت خود استفاده کنید. حضور مترجمان معتبر و نیز نظارت مشاوران سفارت به ترجمه ها باعث شده تا اعتبار ترجمه های این مرکز در زمره معتبرترین ترجمه ها باشد. علاوه بر این شما می توانید از ترجمه های غیررسمی این مجموعه نیز استفاده کنید.

نتیجه گیری

کسانی که جزو رتبه های برتر کنکور هستند، مسیر هموار تری برای مهاجرت تحصیلی به کشورهای خارجی دارند. این افراد می توانند با ارائه گواهی رتبه کنکور خود و ترجمه رسمی آن به دانشگاه های کشور مقصد شانس بیشتری برای دریافت پذیرش داشته باشند. برای این منظور کافی است که از طریق آنلاین یا حضوری درخواست صدور گواهی ارائه شود. در این مقاله سعی کردیم تا هر آنچه لازم است درباره این مدرک و ارائه آن بدانید را بیان کنیم. در نظر داشته باشید که هزینه ترجمه رسمی مدارک تحصیلی یکی از دغدغه های مهمی است که ممکن است برای افراد مهم باشد. این هزینه مطابق تعرفه های قانونی و مشخص است که اداره کل مترجمان رسمی قوه قضاییه آن را اعلام می کند. پس پیش از ارائه سفارشات خود به موسسه های رسمی ترجمه می توانید، رقم دقیق آن را از اینترنت جستجو کنید.

سوالات متداول

1- روش های دریافت گواهی قبولی در کنکور چیست؟

حضوری یا آنلاین

2- روش های دریافت گواهی قبولی در کنکور دانشگاه آزاد چیست؟

تنها از طریق حضوری و مراجعه به ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد میتوانید این گواهی را دریافت کنید.

3- روش های دریافت گواهی رتبه کنکور دانشگاه علوم پزشکی چیست؟

بسته به دانشگاه دولتی یا آزاد می توانید از طریق سازمان سنجش یا ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد اقدام کنید.