فرانچایز کانادا چیست؟ بررسی لزوم خرید آن در سال 2022

فرانچایز کانادا چیست؟ بررسی لزوم خرید آن در سال 2022

راه اندازی کسب و کار جدید در کانادا یکی از بهترین راهکارهای مهاجرت به این کشور است. اما قبل از آن، شروع کار بسیار سخت و ناممکن به نظر می‌رسد. اینجاست که حق امتیاز فرانچایز کانادا می‌تواند راهکاری جدید و راه آسان تری برای شروع تجارت در این کشور ارائه دهد و مهاجرت به کانادا به‌عنوان یک صاحب کسب و کار را محقق سازد.
خرید فرانچایز کانادا به شما یاد می‌دهد چگونه کسب و کار خود را راه اندازی کنید و مسیری برای شما باز می‌کند که طی این فرایند وضعیت اقامت دائم را کسب کنید. اما کمی به برنامه‌ریزی و کارهای خلاقانه از سوی شما نیاز دارد.

فرانچایز به چه معناست؟

فرانچایز تنها ایده‌ای است که شروع کسب و کار را در کشور کانادا راحت‌تر می‌کند و مجوزی می‌باشد که با کمک آن از نام تجاری و برند دیگری استفاده و خدمت‌رسانی خود را آغاز می‌کنید. در واقع با کمک این مجوز شعبه‌ای از برند مورد نظر راه اندازی می‌کنید و بدون برندسازی و جذب مشتری به سوددهی می‌رسید. بیان دیگر، این ایده خرید یک کسب و کار است که شما به‌عنوان یک سرمایه‌گذار، آن را راه اندازی می‌کنید و با کمک آن می‌توانید در کشور کانادا سرمایه‌گذاری انجام دهید و به فکر مهاجرت باشید. در صورتی که کسب و کار از نظرتان مناسب و منحصر به فرد باشد، تنها کافی است با ارسال مدارک و کمک گرفتن از دارالترجمه انگلیسی اقدامات اولیه را انجام دهید.
خیلی‌ها به دنبال راه اندازی کسب و کاری جدید و پرسود در دیگر کشورها هستند و دوست دارند با کمک ترجمه مدارک دانشگاه از موقعیت‌های کاری کشورهایی همچون کانادا استفاده کنید. غافل از اینکه راهکارهای بهتری هم وجود. مجوز فرانچایز یک رابطه حقوقی بین دو طرف است که بر اساس قوانین مشخص شده انجام می‌شود و نام تجاری مورد نظر به فرد خریدار تعلق می‌یابد. طی این قرارداد تمام نکات اجرایی کار باید مشخص باشد و تمام حقوق قانونی هنگام ثبت آن رعایت شود. همچنین ارائه مدارک ضروری مانند ترجمه شناسنامه بسیار اهمیت دارد.

✔️ مطالعه بیشتر: ترجمه رسمی تقدیرنامه و لوح سپاس در دارالترجمه رنسانس

اخذ فرانچایز کانادا چه کاربردی دارد؟

اخذ فرانچایز کانادا چه کاربردی دارد؟

خرید حق امتیاز در کانادا مزایای متعددی مانند آگاهی از برند، مشتریان دائمی، اثبات شده تجارت، پشتیبانی و… برای سرمایه گذاران خارجی دارد که احتمال شکست کسب و کار بشدت کاهش پیدا می‌کند. همچنین خرید فرانچایز کانادا تنها گزینه مهاجرت تجاری نیست، بکله با کمک آن می‌توان اهداف تجاری و مهاجرتی خود را محقق ساخت و در عین حال، رئیس خود باشید. علاوه بر این، دیگر نیازی نیست به دنبال پیدا کردن شغل مناسب باشید و با ارسال ترجمه مدارک پزشکی و مدارک اصلی به شرکت‌های مختلف خارجی ناامید شوید. تنها قدمی که باید بردارید پیدا کردن کسب و کاری که مورد علاقه‌تان و برای خرید و صرف هزینه مطمئن باشد.

مزایا خرید فرانچایز کانادا

اخذ فرانچایز کانادا در کنار اینکه مراحل خاص خودش را دارد و باید مدارک لازم را از طرف ترجمه رسمی به زبان مقصد تبدیل کنید، اما مزایای آن شما را شگفت زده می‌کند و آموزش و قدم برداشتن در راه درست و اصولی به سوددهی ایده آل دست می‌یابید.
در ادامه با مزایای فوق العاده این ایده سرمایه‌گذاری آشنا می‌شوید:

 • شروع یک ایده تجاری کاملاً اثبات شده
 • بهره‌مندی از تجهیزات، تأمین کنندگان و دوره‌های آموزشی برای راه اندازی کسب و کار
 • خرید لوازم مورد نیاز به‌صورت عمده
 • رسیدن به سود دهی از طریق شناسایی نام تجاری
 • فعال بودن زنجیره‌ای میان تأمین کنندگان و مشتریان
 • داشتن نرخ شکست بسیار پایین
 • احتمال موفقیت بسیار بالا و رسیدن به سود مناسب

✔️ مطالعه بیشتر: گرین کارت چیست؟ بررسی مدارک مورد نیاز و شرایط اخذ آن

چه کسانی میتوانند فرانچایز کانادا را اخذ کنند

چه کسانی میتوانند فرانچایز کانادا را اخذ کنند

معمولاً کسانی که می‌توانند این مجوز را اخذ کنند دارای شرایط زیر می‌باشند:

 • تجربه کافی در زمینه مدیریت
 • داشتن مدرک قابل تایید در زمینه مدیریت
 • دارای بودجه کافی برای راه اندازی و خرید کسب و کار در کانادا
 • تسلط کامل به زبان انگلیسی یا فرانسوی برای برقراری ارتباط و فعالیت منحصر به فرد به‌عنوان مدیر مجموعه

نحوه خرید فرانچایز در کانادا

قدم اول؛ انتخاب ایده مناسب

هنگام خرید یک کسب و کار در کانادا به‌عنوان یک سرمایه‌گذار خارجی چند نکته مهم وجود دارد که باید قبل از شروع آنها را در نظر بگیرید. مخصوصاً زمانی که تصمیم دارید خرید امتیاز را در برنامه‌های مهاجرتی خود قرار دهید. بر اساس مشاهدات انجام شده هنگام خرید حق امتیاز برای شروع کسب و کار عوامل مربوط به مهاجرت را با دقت در نظر بگیرید و به دنبال کسب و کاری باشید که به سوددهی مناسبی برسد.

✔️ مطالعه بیشتر: ترجمه رسمی فیش حقوقی در دارالترجمه رنسانس

صحبت کردن با صاحبان مختلف فرنچایز

حداقل با 8 الی 12 صاحبان مختلف داری فرنچایز صحبت کنید و ببینید در مورد این امتیاز چه می‌گویند و از تجربیات آنها استفاده کنید. به دنبال نکات مثبت و منفی باشید. هیچ کدام از کسب و کارها کامل نیستند و چیزی که شما باید به دنبالش بگردید، درک کاملی از آنچه برای موفقیت در کسب و کار لازم دارید و بتوانید خوبی ارزیابی کنید.

دقت به شهرت برند و دسترسی به بازاریابی آن

هر کسب و کاری که می‌خرید، باید مایل باشید برای آن هزینه کنید. صرف نظر از اینکه برند چقدر قوی است و شهرت کافی دارد یا خیر. با این حال، نام تجاری تا حدود بسیاری به دستیابی موفقیت کمک می‌کند. دیگر نکته مهم این است که استراتژی‌های بازاریابی را بدانید و فرآیندهایی که برای پاسخ دهی به آنها مناسب است را انتخاب کنید.

مشورت با وکیل

برای اخذ قرارداد فرانشیز نیاز به وکیل حرفه‌ای در این زمینه دارید. خرید این امتیاز بسیار متفاوت‌تر از دیگر توافق‌های تجاری است. همچنین دریافت این امتیاز در کشور کانادا دارای قوانین خاصی است و بسیار مهم است که وکیل شما تمامی قوانین را با دقت بررسی کند.
مهم‌تر از همه، قبل از اضای قرارداد، حقوق و تعهدات شما و فرد اهدادهنده باید کاملاً مشخص باشد و آگاهی کامل خرید را نهایی کنید.
برای دریافت فرانچایز نیز مراحل زیر طی می‌شوید:

 • ارائه نامه موثر بر بازار کار همراه با یک طرح تجاری منحصر به فرد
 • دریافت تاییدیه بازار کار
 • اخذ مجوز فعالیت به‌صورت موقت طی 12 الی 24 ماه

✔️ مطالعه بیشتر: ترجمه رسمی حکم کارگزینی در دارالترجمه رنسانس

بهترین کسب و کارها برای خرید فرانچایز کانادا

بهترین کسب و کارها برای خرید فرانچایز کانادا

در موارد زیر به معرفی بهترین و رایج‌ترین کسب و کارها برای دریافت مجوز و شروع فعالیت در کانادا می‌پردازیم:

 • رستوران‌ها
 • فروشگاه‌های مواد غذایی
 • فست‌فود
 • سرویس‌های تجاری
 • صنایع مربوط به ماشین
 • مراکز زیبایی خدمات مسافرتی
 • ساخت و ساز
 • خدمات سالمندان

معرفی چند برند مناسب برای خرید فرانچایز

تیم هورتونز؛ مشهور و ایده آل:

این برند یکی از پرطرفدارترین گزینه برای خرید فرانچایز کاناداست که زمینه رستوران، کافه، تهیه غذا و شیرینی فعالیت دارد. فعالیت این برند از سال 1964 آغازه شده است و شهرت جهانی دارد.

جان-پرو

جان-پرو یکی از معروف‌ترین شرکت‌های نظافتی در کاناداست که در دیگر کشورها مانند آمریکا و استرالیا نیز فعالیت دارد. این مجموعه در زمینه ارائه خدماتی همچون پاک‌سازی، بهداشت محیط، نظافت و استخدام امتیاز ارائه می‌دهد و بسیار منعطف است.

ای اند دبلیو

این برند یکی از شرکت‌های معتبر و شناخته شده در صنایع غذایی کاناداست که بهترین رستوران‌ها و غذاخوری‌های زنجیره‌ای را در کانادا تاسیس کرده است. این مجموعه به‌عنوان بهترین تولیدکننده همبرگرهای کانادایی شناخته شده است و تمام زیرمجموعه های آن فروش بی نظیری دارند.

✔️ مطالعه بیشتر: ترجمه رسمی سابقه بیمه در دارالترجمه رنسانس

کمترین و بیشترین نیاز سرمایه‌گذاری برای خرید فرانچایز کانادا

کمترین و بیشترین نیاز سرمایه‌گذاری برای خرید فرانچایز کانادا

معمولاً افراد ارائه دهند فرانچایز تنها مبلغ برای بهره‌مندی از برند دریافت می‌کند. این هزینه از چند دلار تا بیش از 80 هزار دلار ادامه دارد و با توجه به صنعت انتخابی، نام تجاری، محل و دیگر عوامل موثر مشخص مشخص می‌شود. همچنین ممکن است بازار انتخابی روی هزنیه های دریافت این امتیاز تاثیرگذار باشند.

کلام آخر

کانادا با مناظری خیره کننده بسیاری از سرمایه گذاران خارجی را از طریق خرید فرانچایز به خود جذب کرده است. اگر بتوانید برای کسب این امتیاز برنامه دقیقی داشته باشید، بدون شک یک موقعیت هیجان‌انگیز بین بازار گسترده کانادا کسب می‌کنید و به رویای زندگی پر از آرامش می‌رسید.

دسته بندی:

نظرات کاربران