معرفی 10 شغل برتر در ترکیه و درآمد هر کدام!

معرفی 10 شغل برتر در ترکیه و درآمد هر کدام!

شاید شما هم دلیل مهاجرت اکثر افراد به کشورهای دیگر را بدانید! داشتن درآمد کافی یا درآمدی بیشتر از میزان درآمد فعلی، می‌تواند یکی از رایج ترین دلایل مهاجرت به شمار بیاید. اگر فردی بداند با مهاجرت به کشوری دیگر از زندگی مرفه تری بهره می‌برد، بدون شک ذهنش به سمت مهاجرت به آن کشور خواهد رفت؛ بنابراین، داشتن درآمد بالاتر یکی از مهم‌ترین معیارها برای مهاجرت به شمار می‌رود. برای مهاجرت به کشوری دیگر باید دید که میزان درآمد بر اساس تخصص و مهارت‌های شخص به چه صورت است. در میان کشورهای مهاجر پذیر، امروزه ترکیه نیز از جمله کشورهایی است که کشور مقصد بسیاری از متخصصان قرار گرفته است و به مدارک ترجمه شده نیاز دارد، برای ترجمه مدارک می‌توانید به دارالترجمه ترکی استانبولی مراجعه نمایید. شمار زیادی از ایرانی‌ها میزان درآمد فعلی خود در ایران را نسبت ترکیه مقایسه می‌کنند و به این نتیجه می‌رسند که بهتر است با توجه به مهارتی که دارند برای داشتن زندگی بهتر به ترکیه مهاجرت کنند. در برخی از مشاغل و مهارت‌ها دیده می‌شود که حقوق پرداختی در ترکیه چندین برابر ایران است و همین عامل باعث می‌شود افراد زیادی به سمت ترکیه سوق پیدا کنند. در این مقاله قصد داریم به بررسی 10 شغل برتر در ترکیه بپردازیم، اگر شما هم می‌خواهید با 10 شغل برتر در ترکیه در ترکیه آشنا شوید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

10 شغل برتر در ترکیه

1- جراحی، پردرآمدترین تخصص در ترکیه

1- جراحی، پردرآمدترین تخصص در ترکیه

جراحی یکی از 10 شغل برتر در ترکیه است. جراحان و رشته‌های مربوط به پزشکی در ترکیه از درآمد بالایی بهره می‌برد تا جایی که می‌توان گفت جراحی در رتبه اول پردرآمدترین مشاغل در ترکیه است و جراحان دستمزد بالایی دارند، برای اینکه بتوانید از مدرک پزشکی خود استفاده کنید باید نسبت به ترجمه مدارک تحصیلی اقدام کنید. البته حقوق دریافتی در ترکیه به تخصص شخص و جایگاه او نیز بستگی دارد، بدیهی است که هر چه جراح در شغل خود تبحر بیشتری داشته باشد و در میان افراد شناخته‌شده‌تر باشد، از درآمد بالاتری برخوردار است. مثلا اگر متخصصی از مهارت جراحی مغز و اعصاب بهره ببرد می‌تواند جایگاه و درآمد قابل توجهی را به خود اختصاص دهد. اگر یک جراح قصد مهاجرت به ترکیه را داشته باشد باید بداند که درآمد او از حداقل ۴۰ هزار لیر شروع شده و با توجه به جایگاه و رشته مربوطه جراح تا ۲۵۰ هزار لیر هم می‌تواند برسد.

✔️ مطالعه بیشتر: sop یا انگیزه نامه تحصیلی چیست؟ نحوه درست نوشتن آن

2- برنامه‌نویسی، حرفه‌ای پردرآمد مخصوص افرادی که می‌خواهند در ترکیه خود اشتغالی داشته باشند

2- برنامه‌نویسی، حرفه‌ای پردرآمد مخصوص افرادی که می‌خواهند در ترکیه خود اشتغالی داشته باشند

یک مهندس کامپیوتر یا الکترونیک می‌تواند درآمد قابل توجهی در ترکیه داشته باشد. در صورتی که شخصی دارای مهارت برنامه‌نویسی باشد می‌تواند مطمئن باشد که درآمد قابل توجهی خواهد داشت، زیرا این تخصص یکی از مشاغل پردرآمد و پرطرفدار در ترکیه به شمار می‌آید. اگر یک برنامه نویس هستید و می‌خواهید به ترکیه مهاجرت کنید، می‌توانید در شرکت‌های دولتی یا خصوصی اشتغال داشته باشید و مشغول به کار شوید و اگر علاقه‌ای به کار در شرکت نداشته باشید قادر خواهید بود به‌صورت پروژه‌ای با استفاده از دانش خود کسب درآمد کنید. معمولا برنامه‌نویس‌های پس از اینکه به درآمد خوبی رسیدند، اقدام به خرید ملک در ترکیه می‌کنند و بعد از خرید ملک در ترکیه، تابعیت و مجوز کار دریافت می‌کنند و سعی می‌کنند جذب مجموعه‌ها و شرکت‌های بزرگ ترکیه‌ای شوند؛ بنابراین برنامه‌نویسی یکی از 10 شغل برتر در ترکیه است.

3- رشته‌های پزشکی جایگاه اجتماعی و درآمد مناسبی در ترکیه دارند

3- رشته‌های پزشکی جایگاه اجتماعی و درآمد مناسبی در ترکیه دارند

شاید بدانید که ترکیه رتبه بالاتری نسبت به کشورهای دیگر خاورمیانه در زمینه تجهیزات درمانی و بیمارستانی دارد. به لطف وجود پزشکان ماهری که در بیمارستان‌های ترکیه وجود دارد، بیماران زیادی از کشورهای همسایه مانند عربستان، ایران، عراق و سایر کشورها برای درمان بیماری‌های خود به ترکیه سفر می‌کنند. از آنجایی که تبحر پزشکان ترکیه زبانزد شده است پزشک‌ها با تخصص‌های مختلف درآمد قابل توجهی دارند و یکی از 10 شغل برتر در ترکیه است که اهمیت زیادی را به خود اختصاص می‌دهد.

✔️ مطالعه بیشتر: فرانچایز کانادا چیست؟ بررسی لزوم خرید آن در سال ۲۰۲۲

4- خدمات دندان‌پزشکی، تخصصی مورد نیاز و پردرآمد در ترکیه

4- خدمات دندان‌پزشکی، تخصصی مورد نیاز و پردرآمد در ترکیه

دندان پزشکانی که در زمینه درمان بیماری‌های فک و دندان تبحر دارند و یا به طور کلی متخصصین ارتودنسی هستند، می‌توانند در ترکیه درآمد خوبی داشته باشند؛ بنابراین، می‌توان دندان‌پزشک‌ها و ارتودنس‌ها را یکی از پردرآمدترین افراد در ترکیه دانست. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که درآمد متخصص ارتودنسی هم مانند پزشکان بستگی به میزان سابقه و جایگاه شغلی افراد دارد.
بهتر است بدانید برای اشتغال به کار در ترکیه با هر تخصصی یا باید دعوت به کار شده باشید یا اینکه مراحل اخذ مجوز‌های اشتغال به کار را طی کرده باشید. ابته در صورتی که یک آپارتمان در ترکیه خریده باشید می‌توانید در این کشور حق شهروندی دریافت کنید و برای شروع به کار مراحل کمتر و ساده‌تری را می‌گذرانید و راحت تر جذب بازار کار خواهید شد.

5- ترکیه، یک بازار کار وسیع برای وکیل‌ها

5- ترکیه، یک بازار کار وسیع برای وکیل‌ها

گروهی دیگر که به قصد داشتن درآمد بیشتر تصمیم می‌گیرند به ترکیه مهاجرت کنند، وکلا هستند. این روزا که خرید ملک در استانبول و شهرهای دیگر ترکیه رونق گرفته است، افراد می‌توانند با خرید ملک، تابعیت گرفته و جذب شغل مورد نظرشان شوند. نکته‌ای که باید در نظر داشت این است که وکلای ایرانی نمی‌توانند به محض ورود به این کشور به کار وکالت بپردازند و باید قبل از شروع کار حتما نسبت به ترجمه رسمی شناسنامه اقدام کرده و یک دوره آموزشی را در ترکیه بگذرانند.

6- دامپزشکی، شغلی پردرآمد در ترکیه

6- دامپزشکی، شغلی پردرآمد در ترکیه

در ترکیه به خوبی حقوق حیوانات رعایت می‌شود و دارای اهمیت و جایگاه ویژه‌ای است. بدین ترتیب دامپزشک‌ها از درآمد بالایی بهه می‌برند و امروزه دامپزشکی به یکی از شغل‌های پولساز در ترکیه تبدیل شده است. اما باید در نظر داشت اتباع خارجی اجازه فعالیت در رشته دامپزشکی را در این کشور ندارند و این امر براساس قوانین ترکیه می‌باشد. تنها شغل دامپزشکی نیست که برای فعالیت اتباع خارجی ممنوع است، بلکه مشاغل دیگری مانند مامایی، پرستاری، غواصی و خدمه کشتی هم از مشاغلی است که برای خارجی‌ها در ترکیه ممنوع است.

✔️ مطالعه بیشتر: ترجمه رسمی تقدیرنامه و لوح سپاس در دارالترجمه رنسانس

7- خدمه کابین و مهماندار هواپیما، شغلی پرطرفدارترین برای خانم‌ها در ترکیه

7- خدمه کابین و مهماندار هواپیما، شغلی پرطرفدارترین برای خانم‌ها در ترکیه

برای اینکه بتوانید در ترکیه به راحتی زندگی کنید باید شغلی داشته باشید که به وسیله آن بتوانید درآمد داشت باشید. داشتن درآمد یکی از محدودیت‌های زندگی در ترکیه است و این محدودیت‌ها برای خانم‌ها بیشتر به چشم می‌خورد. خانم‌ها باید در جستجوی پیدا کردن مشاغلی باشند که امنیت مالی و شغلی در آن داشته باشند. خدمه کابین و مهماندار بودن هواپیما شغلی پرطرفدار در میان خانم‌ها در ترکیه است که با استقبال خوبی همراه بوده است. دستمزد دریافتی توسط خدمه کابین و مهماندار هواپیما به سابقه افراد و اعتبار و سابقه شرکت هواپیمایی بستگی دارد.

8- متخصص تغذیه، یکی از مشاغل پولساز و پرطرفدار در ترکیه

8- متخصص تغذیه، یکی از مشاغل پولساز و پرطرفدار در ترکیه

می‌دانیم که امروزه در میان تمامی کشورهای دنیا بحث سلامتی و حفظ تعادل وزن اهمیت بسیاری پیدا کرده است. کشور ترکیه نیز از این امر مستثنی نیست و متخصصین تغذیه در این کشور از جمله افرادی‌اند که می‌توانند درآمد بالایی را برای خود کسب کنند. مکان‌هایی که متخصصین تغذیه می‌توانند در آن فعالیت داشته باشند بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و کلینیک‌ها می‌باشد. اما در صورتی که شما به‌عنوان متخصص، یک مطب شخصی برای خود دایر کنید مسلما به حقوق بالاتری دست پیدا می‌کنید و درآمد بیشتری در مقایسه با کار در بیمارستان خواهید داشت. شما می‌توانید برای ترجمه مدارک خود و مهاجرت به ترکیه و بهره مندی از این شغل به دارالترجمه رسمی مراجعه نمایید.

9- خلبانی، شغلی پرطرفدار و درآمدزا

9- خلبانی، شغلی پرطرفدار و درآمدزا

اگر از کودکان بپرسید که قصد دارند در آینده چه شغلی داشته باشند، حتما خلبانی را در بین پاسخ‌های آن‌ها خواهید یافت. آن‌ها دوست دارند در آسمان‌ها پرواز کنند و به همین خاطر از کودکی به دنبال علاقه خود هستند و به سمت این شغل می‌روند. خلبانانی که در ترکیه زندگی می‌کنند درآمد بسیار زیادی را کسب می‌کنند و زندگی مرفه‌ای را در این کشور تجربه خواهند کرد. البته باید این نکته را هم در نظر داشت که خلبان اول و خلبان دوم به‌ترتیب دستمزد بالایی می‌گیرند. با اینکه خلبانی شغل پرطرفدار و در عین حال پردرآمدی است اما نمی‌توان به راحتی به این شغل دست یافت و این راه فراز و نشیب بسیاری دارد.

10- بوفه‌های کوچک غذا و رستوران‌های محلی، پردرآمدترین شغل آزاد در ترکیه

10- بوفه‌های کوچک غذا و رستوران‌های محلی، پردرآمدترین شغل آزاد در ترکیه

تا اینجا در مورد مشاغلی صحبت کردیم که به تخصص و به تبع به تحصیلات دانشگاهی نیاز دارند اما در ترکیه روش هی درآمدزایی دیگری نیز وجود دارد که با پرداختن به آن‌ها می‌توان به سطح بالایی از رفاه در زندگی رسید. در ترکیه مشاغل زیادی وجود دارد که نیازی به گذراندن دوره‌های آکادمیک دانشگاهی ندارد و البته درآمد بسیار خوبی به همراه دارند. اگر تحصیلات دانشگاهی ندارید و به دنبال کسب درآمد در ترکیه از طریق مشاغل آزاد هستید، می‌توانید بر روی داشتن شغل‌هایی همچون: بوفه‌های کوچک غذا و آبمیوه، سالن‌های ورزشی، مراکزی برای ارائه خدمات مربوط به مراقبت و زیبایی حساب باز کنید. راه‌اندازی این مشاغل به داشتن سرمایه زیاد نیاز ندارد، تنها چیزی که نیاز است کمی دانش و تجربه در کنار پشتکار است.

✔️ مطالعه بیشتر: گرین کارت چیست؟ بررسی مدارک مورد نیاز و شرایط اخذ آن

سخن آخر

در این مطلب سعی داشتیم پردرآمدترین و پرطرفدارترین مشاغل موجود در ترکیه را بررسی کنیم، امیدوار هستیم اطلاعات خوبی را در مورد این مشاغل در اختیار شما قرار داده باشیم. در صورتی که در هر یک از مهارت‌های ذکر شده در مقاله تخصص دارید، می‌توانید برای مهاجرت به ترکیه و کسب درآمد بیشتر اقدام نمایید. اما باید این نکته را هم در نظر داشته باشید امکان اشتغال به شغل مورد نظر برای افرادی که دارای اقامت در ترکیه هستند، راحت تر خواهد بود. برای اینکه بتوانید در ترکیه اقامت داشته باشید خرید ملک در یکی از شهرهای ترکیه است که این روش یکی از سریع‌ترین راه‌هایی که منجر به اخذ تابعیت و اقامت دائم در ترکیه می‌شود، اما در برخی مواقع می‌توانید از ترجمه سند ازدواج استفاده کرده و اقامت بگیرید.

دسته بندی:

نظرات کاربران