هزینه تحصیل در استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا

تصمیم به مهاجرت به روش های مختلف یکی از تصمیمات مهمی است که افراد برای تغییر جدی و دستیابی به پیشرفت تحصیلی و کاری خود اتخاذ می کنند. مهاجرت تحصیلی به استرالیا به عنوان یکی از کشورهای محبوب و مهاجرپذیر شرایط دستیابی به این تصمیم را برای بسیاری از افراد تسهیل کرده است. اما شاید هزینه تحصیل در استرالیا این دغدغه را برای آنها ایجاد کند که می توانند از عهده آن بر بیایند یا خیر؟

در این مقاله سعی داریم هرآنچه لازم است درباره هزینه تحصیل در استرالیا بیان کنیم.

تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا

ادامه تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزشی استرالیا یکی از محبوب ترین روش های مهاجرتی به شمار می آید. چرا که این کشور مهاجر پذیر سالانه حدود 456 هزار نفر از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به این کشور را تایید و پذیرش می کند. از همین رو بسیاری از کسانی که سودای مهاجرت دارند، سعی می کنند از طریق تحصیل در استرالیا مسیر خود به سمت کشور مورد نظرشان را هموار کنند. آنچه باعث محبوبیت استرالیا برای ادامه تحصیل شده است وجود نام بیش از 7 دانشگاه این کشور در لیست 100 دانشگاه برتر جهان است. کیفیت بالای سیستم آموزش است.با این وجود هزینه های تحصیلی در بسیاری از کشورهای خارجی پیشرفته برای مهاجران یک دغدغه به شمار می آید. البته بسیاری از کشورهای مهاجرپذیر برای تحصیل، شرایط مختلف اعم از بورسیه و حمایت های مالی را در نظر میگیرند تا افراد بتوانند با آرامش خاطر بیشتری دوران تحصیلی خود را طی کنند.

در صورتی که قصد مهاجرت به این کشور برای ادامه تحصیل دارید یکی از مهمترین اقدامات لازم ترجمه رسمی تمامی مدارک مورد نیاز توسط دارالترجمه رسمی رنسانس است که به شما کمک می کند، مدارک خود را با اعتبار بالایی ترجمه و برای درخواست ویزا ارائه کنید. در واقع مدارک درخواست ویزای تحصیلی استرالیا تنها در شرایط مورد پذیرش سفارت این کشور است که توسط دارالترجمه رسمی ترجمه و تاییدیه های لازم آن اخذ شده باشد.

تمامی هزینه هایی که فرد تا زمان دریافت ویزای تحصیلی استرالیا پرداخت می کند هر کدام به صورت جداگانه است. بخش دیگری از هزینه ها مربوط به هزینه ترجمه رسمی مدارک تحصیلی و هویتی است. این هزینه مطابق تعرفه قانونی قوه قضاییه است که در زمان سفارش ترجمه های مدارک به دارالترجمه انگلیسی پرداخت می کنید.

عمده ترین ویژگی‌های تحصیل در استرالیا

ویژگی های تحصیل در استرالیا

از مهمترین ویژگی های تحصیل در استرالیا که افراد را ترغیب به مهاجرت می کند شامل موارد زیر می باشد:

 1. استفاده از امتیازات مراکز آموزشی
 2. نظام آموزشی پیشرفته
 3. سطح بالای دانشگاه های این کشور در سطح جهان
 4. هزینه مقرون به صرفه برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا
 5. استانداردهای بالای زندگی در این کشور
 6. سطح درآمد بالا پس از فارغ التحصیلی و کار در این کشور
 7. برخورداری از مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالا
 8. فرهنگ مهاجرپذیر حاکم در این کشور
 9. بازار کار عالی برای فارغ التحصیلان دانشگاه های استرالیا
 10. وجود سطح بالای امکانات تفریحی و سرگرمی در این کشور
 11. کشوری مناسب برای مهاجرت به همراه خانواده
 12. امکان کار حین تحصیل
 13. اخذ اقامت پس از تحصیل
 14. امکان دریافت ویزای همراه

عوامل تأثیرگذار بر هزینه‌های تحصیل در استرالیا

وقتی می خواهید برای هزینه های تحصیل در استرالیا برنامه ریزی کنید یکی از مهمترین مواردی که می تواند شما را در مسیر برنامه ریزی مالی کمک کند، بررسی عواملی است که می تواند تا حد زیادی بر این هزینه ها تاثیرگذار باشد. از حمله عوامل تاثیرگذار بر هزینه های تحصیل در استرالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقطع تحصیلی: شما در هر مقطع تحصیلی باید با توجه به مراکز علمی که در آن مشغول تحصیل می شود شهریه های مختلفی را پرداخت کنید.
 • رشته تحصیلی: بیشترین هزینه ها غالبا برای رشته های علوم پزشکی است اما دیگر رشته ها در مقاطع مختلف نیز می توانند مقادیر متفاوتی از شهریه ها را تعیین کنند.
 • دانشگاه: از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر میزان شهریه، دانشگاهی است که برای تحصیل انتخاب می کنید. دانشگاه های ممتازی مانند آدلاید و سیدنی بیشترین شهریه را از دانشجویان دریافت می کند.
 • شهر/ایالت محل اقامت: فاکتور دیگری که بر میزان هزینه های تحصیل موثر خواهد بود شهر و ایالتی است که در آن تحصیل و زندگی می کنید. طبیعتا شهرهای بزرگ گرانتر از شهرهای حاشیه ای و کم جمعیت است.
 • محل اقامت: بخش زیادی از هزینه های حین تحصیل مربوط به محل اقامت فرد می باشد.
 • هزینه های جانبی: برخی از این هزینه ها مانند دوره های آموزشی مثل زبان یا ورزش و… است که می تواند هزینه ها را تا حد زیادی کاهش یا افزایش دهد.
 • سطح هزینه های زندگی دانشجویی: اینکه فرد برای زندگی تا چه اندازه باید هزینه کند کاملا تابع سبک زندگی فرد است. این بخش از هزینه ها مربوط به خورد و خوراک، پوشاک، حمل و نقل و… است.

کلیات هزینه زندگی دانشجویی در شهرهای بزرگ استرالیا 2023

هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا 2023

هزینه تحصیل در استرالیا شامل موارد مختلفی است که مهمترین آن ها شامل موارد زیر می باشد:

 • اقامت دانشجویی
 • هزینه غذا
 • هزینه پوشاک
 • هزینه حمل و نقل
 • هزینه ملزومات آموزشی
 • هزینه بیمه

با در نظر گرفتن این موارد می توان گفت به طور حدودی هزینه زندگی یک دانشجو در طول سال حدود 21 هزار دلار می باشد که فرد می تواند با مدیریت هزینه های خود، استفاده از بورسیه ها و حمایت های مالی در حین تحصیل و نیز کار دانشجویی تا حد زیادی هزینه های خود را مدیریت کند.

هزینه های تحصیل در استرالیا در مقاطع مختلف در سال 2023

برای برآورد هزینه تحصیل در استرالیا مهمترین نکته ای که باید در نظر بگیرید دوره و مقطع تحصیلی می باشد. همانطور که می دانید در استرالیا امکان تحصیل برای مقاطع دبیرستان، دوره های آموزش زبان، دوره های دانشگاه های و آموزش فنی و حرفه ای نیز وجود دارد که هر کدام شهریه های متفاوتی دارند. در ادامه به میانگین شهریه های هر کدام از این مقاطع اشاره می شود:

هزینه های تحصیل در استرالیا

علاوه بر مقطع تحصیلی، رشته های تحصیلی نیز می تواند بر میزان شهریه ها نیز تاثیرگذار باشد. برای اینکه بتوانید از بورسیه ها و حمایت های مالی در حین تحصیل برخوردار شوید، ترجمه رسمی مدارک تحصیلی به صورت دقیق و معتبر بسیار مهم است. از همین رو توصیه می شود ترجمه مدارک دانشگاهی و تمامی مدارک مربوط به دریافت ویزای تحصیلی را به مترجمان دارالترجمه رسمی رنسانس بسپارید.

بررسی بورسیه تحصیلی و فاند دانشگاه های استرالیا 2023

برای تامین هزینه تحصیل در استرالیا یکی از راه های بسیار مناسب، استفاده از بورسیه و فاند است. انواع بورسیه های تحصیلی استرالیا شامل موارد زیر می باشد:

 1. بورسیه دانشگاه کارنگی ملون استرالیا: این بورسیه فول فاند است و برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به مبلغ 30 هزار دلار برای دوره دو ساله و 20 هزار دلار برای دوره یکساله در نظر گرفته شده است.
 2. بورسیه دانشگاه دیکین: این بورسیه برای مقاطع تکمیلی ارشد و دکتری به مبلغ 26 هزار و 600 دلار استرالیا برای هر سال است.
 3. بورسیه تحقیقاتی دانشگاه ملبورن: این بورسیه نیز برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری به مبلغ 31 هزار دلار برای هر سال است.
 4. بورسیه دانشگاه چارلز داروین: این بورسیه نیز برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است.
 5. بورسیه دانشگاه گریفیث: این بورسیه فول فاند برای دوره های ارشد و دکتری در نظر گرفته شده است.
 6. بورسیه دانشگاه کوئینزلند: بورسیه ای که تنها 25 تا 50 درصد هزینه های تحصیلی فرد برای ارشد و دکتری را پوشش می دهد.
 7. بورسیه دانشگاه سیدنی: تیم ب.رسیخ 40 هزار دلار برای یکسال و تنها برای مقاطع ارشد و دکتری است.

شرایط کار دانشجویی در استرالیا

شرایط کار دانشجویی در استرالیا

یکی از مهمترین مزیت های تحصیل در استرالیا امکان انجام کار در حین تحصیل است که تا حد زیادی فرد را در تامین هزینه های زندگی در طول تحصیل کمک می کند. در صورتی که می خواهید در حین تحصیل، مشغول کار شوید و درآمد داشته باشید می توانید 20 ساعت در طول هفته کار کنید. حداقل دستمزد دریافتی هم برای دانشجویان حدود 20 دلار در هر ساعت است. بهترین مشاغلی که دانشجویان می توانند به راحتی در آن مشغول کار شوند شامل موارد زیر می باشد:

 • پیشخدمت در بارها، رستوران ها و کافه ها
 • فروشنده در مراکز خرید، سوپرمارکت ها و فروشگاه های پوشاک
 • فعالیت در زمینه گردشگری
 • امور خدماتی و نظافتی
 • پرستاری سالمند و کودک
 • فعالیت در حوزه ساخت و ساز
 • کار در مزرعه
 • نقاش
 • نجات غریق
 • مربی شخصی
 • آشپزی

هزینه بیمه دانشجویی در استرالیا

بیمه های دانشجویی نیز یکی از هزینه های الزامی است که افراد باید در زمان مهاجرت تحصیلی به استرالیا داشته باشند. هزینه این بیمه که به آن OSHC گفته می شود برای مقطع کارشناسی با اعتبار 3 ساله حدود 2100 دلار است. این بیمه تنها برای فرد متقاضی است و در صورتی که فرد دارای همراه یا خانواده باشد باید مبلغ اضافه تری بابت بیمه همراه پرداخت کند. در واقع زمانی که برای ارائه مدارک مختلف مانند ترجمه ریز نمرات و مدارک تحصیلی را به سفارت ارائه میدهند، باید مدارک بیمه دانشجویی را نیز ضمیمه پرونده خود کنید.

هزینه ویزای تحصیلی استرالیا

هزینه ویزای تحصیلی استرالیا

بخشی از هزینه های مربوط به تحصیل در استرالیا برای دریافت ویزا است. در صورتی که بخواهید از طریق ویزای تحصیلی به استرالیا مهاجرت کنید باید مبلغ 650 دلار استرالیا بابت دریافت ویزای ساب کلاس پرداخت کنید.

دارالترجمه رسمی برای ترجمه مدارک برای مهاجرت

دارالترجمه رسمی رنسانس یکی از موسسه های رسمی با مجوز قوه قضاییه است که کار ترجمه رسمی تمامی مدارک مهاجرتی به زبان های انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی، ترکی استانبولی و… را توسط مترجمان رسمی با تجربه انجام می دهد. علاوه بر کار ترجمه های رسمی، ترجمه غیررسمی فیلم، کتاب، مقالات علمی، ترجمه همزمان و…. نیز توسط مترجمان این موسسه به زبان های مختلف و با بالاترین اعتبار و کیفیت صورت می گیرد. از دیگر خدماتی که این موسسه برای مشتریان خود در نظر گرفته امکان ترجمه فوری مدارک و نیز سفارش آنلاین ترجمه ها می باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان این دارالترجمه تماس بگیرید.

نتیجه گیری

تحصیل در استرالیا یکی از اهداف مهمی است که بسیاری از دانشجویان رویای آن را در سر می پرورانند اما آنچه مانع از اقدام می شود، هزینه تحصیل در استرالیا است. این هزینه ها تا حد زیادی قابل مدیریت است. تحقیق و کسب اطلاع از بورسیه ها و حمایت های مالی از دانشجویان، شهریه دانشگاه های مختلف و کار در حین تحصیل تا حد زیادی می تواند رسیدن به این هدف را برای فرد دست یافتنی کند. در این مقاله سعی کردیم هر آنچه می تواند شما را برای رسیدن به این هدف یاری کند بیان کنیم.

سوالات متداول

1- هزینه تحصیل در استرالیا به چه عواملی بستگی دارد؟

سطح هزینه های زندگی دانشجویی، محل اقامت، شهر یا ایالت محل اقامت، دانشگاه، رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی از جمله عوامل تاثیرگذار بر هزینه های تحصیل در این کشور است.

2- بهترین مشاغل دانشجویی در استرالیا چیست؟

 • پیشخدمت در بارها، رستوران ها و کافه ها
 • فروشنده در مراکز خرید، سوپرمارکت ها و فروشگاه های پوشاک
 • فعالیت در زمینه گردشگری
 • امور خدماتی و نظافتی
 • پرستاری سالمند و کودک
 • فعالیت در حوزه ساخت و ساز
 • کار در مزرعه
 • نقاش
 • نجات غریق
 • مربی شخصی
 • آشپزی

3- هزینه بیمه دانشجویی استرالیا چقدر است؟

هزینه این بیمه که به آن OSHC گفته می شود برای مقطع کارشناسی با اعتبار 3 ساله حدود 2100 دلار است.

دسته بندی:

نظرات کاربران