مدرک آیلتس برای مهاجرت کاری و تحصیلی به کانادا

مدرک آیلتس برای مهاجرت کاری و تحصیلی به کانادا

زمانی که برای دریافت ویزای تحصیلی یا کاری به سفارت یا کنسولگری کانادا مهاجرت می کنید، در کنار مدارک مختلفی مانند ترجمه رسمی مدارک هویتی، مالی، کاری و… الزاما باید مدرک آیلتس با حداقل نمره ای که برای روش مهاجرتی تعیین شده، را نیز ارائه دهید. در واقع وجود این مدرک می تواند باعث کسب امتیاز لازم برای پذیرش شما در روش تحصیلی وکاری است. برای اینکه بتوانید مدرک آیلتس را دریافت کنید، باید در آزمون آن شرکت کرده و پس از کسب حداقل نمره قبولی مدرک آن را دریافت نمایید. در این مقاله شما را با هر آنچه که باید درباره آزمون آیلتس، مدرک آن، هزینه ها و حداقل نمره در روش های مختلف مهاجرت به کانادا بدانید آشنا خواهیم کرد.

درباره آزمون آیلتس

درباره آزمون آیلتس

آزمون آیلتس چیست؟ یکی از معتبرترین آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که در ان سطح مهارت های فرد در زبان انگلیسی اعم از گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن ارزیابی می شود. کسانی که بتوانند حداقل نمره قبولی را در این آزمون کسب کنند، می توانند مدرک آیلتس را دریافت نمایند. این مدرک یکی از مدارک مهمی است که در زمان مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان مانند کانادا الزامی و ارائه آن به همراه ترجمه ریز نمرات و مدارک تحصیلی و هویتی ضروری است.

اگر قصد دارید برای مهاجرت کاری یا تحصیلی به کانادا اقدام کنید باید در کنار مدرک زبان آیلتس خود تمامی مدارک لازم را توسط دارالترجمه رسمی ترجمه کرده و به سفارت یا کنسولگری کانادا ارائه کنید. دارالترجمه رسمی رنسانس یکی از موسسه های رسمی ترجمه معتبر است که شما می توانید با پرداخت هزینه ترجمه رسمی مدارک تحصیلی و کاری مطابق تعرفه قوه قضاییه تمامی مدارک خود را توسط مترجمان رسمی آن دریافت کنید.

آیلتس برای مهاجرت به کانادا

شما می توانید از روش های مختلف به کانادا مهاجرت کنید.فرقی ندارد که هدف شما مهاجرت تحصیلی است یا کاری. ارائه مدرک ترجمه رسمی مدارک تحصیلی و دانشگاهی یا کاری باید به همراه ارائه مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره باشد.

از آنجا که این آزمون از بالاترین درجه اعتبار و استاندارد در زبان انگلیسی برخوردار است از همین رو بسیاری از کشورهای انگلیسی زبان این مدرک را برای پذیرش مهاجران خود الزامی اعلام کرده اند. حداکثر نمره قبولی آیلتس 9 است که افراد با بالاترین سطح زبان می توانند این نمره را کسب کنند.

کشور کانادا نیز از سیستم امتیاز بندی برای پذیرش مهاجران استفاده می کند، از همین رو برای مدرک زبان اهمیت زیادی قائل است. در واقع داشتن مدرک دانشگاهی برای کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند به تنهایی کفایت نمی کند. به طور مثال وقتی ترجمه مدارک دانشگاهی را به همراه گواهی تمکن مالی و… ارائه می دهید، تنها بخشی از فرایند درخواست ویزا را طی کرده اید. عدم ارائه این مدرک حتی می تواند به ریجکت شدن فرد نیز منجر شود.

انواع آزمون آیلتس

انواع آزمون آیلتس | دارالترجمه رنسانس

زمانی که برای مهاجرت به کانادا اقدام میکنید، مدرک آیلتس از جمله مدارکی است که با توجه به نوع و روش مهاجرتی خود باید آن را ارائه کنید. با توجه به نوع ویزا برای مهاجرت به کانادا باید مدرک قبولی در یکی از انواع آزمون های آیلتس را نیز ضمیمه پرونده کنید. انواع آزمون های آیلتس عبارت است از:

1- آزمون آکادمیک:

برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاههای کانادا یا سایر دانشگاه های انگلیسی زبان را دارند باید حداقل نمره قبولی را در این آزمون دریافت کنند و آن را به عنوان یکی از مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیلی به سفارت کانادا ارائه کنند.

2- آزمون جنرال:

برخی افراد قصد کار، زندگی یا تحصیل در مقاطع قبل از کارشناسی را دارند. برای چنین شرایطی ارائه حداقل نمره قبولی آزمون جنرال آیلتس کفایت می کند.

3- آزمون لایف اسکیلز:

کسانی که قصد دارند از طریق دعوتنامه خانوادگی یا فامیلی ممبر اقدام به دریافت ویزا کنند، دریافت این مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره ضروری است.

نمره آیلتس برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

نمره آیلتس برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

اگر تلاش شما برای مهاجرت به کانادا از طریق دریافت ویزای تحصیلی است همانطور که می دانید علاوه بر مدارک و رزومه تحصیلی برای مهاجرت مدرک زبان را نیز به تناسب مقطع تحصیلی باید به سفارت یا کنسولگری کانادا ارائه دهید. حداقل نمره آیلتس که شما می توانید با آن موفق به دریافت ویزا شوید 5.5 است. البته این نمره می تواند براساس سطح دانشگاه بیشتر نیز تعیین شو اما حداقل نمره مورد قبول در اکثر دانشگاه های کانادا برای مهاجرت تحصیلی 5.5 می باشد. در نظر داشته باشید که اعتبار این مدرک دوساله است و در صورتی که طی این مدت موفق به دریافت ویزای کانادا نشوید، باید مجدد در آزمون آیلتس شرکت و مدرک آن را دریافت کنید.
در کانادا مدارک زبان معادلسازی شده و براساس سطح بندی CLB ارزیابی و امتیازدهی می شود.. در واقع مدرک آیلتس فرد براساس مهارت های چهارگانه شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن ارزیابی و امتیاز بندی می شود. بالاترین نمره CLB 12 است که اگر فرد موفق به دریافت آیلتس 9 شود می تواند حداکثر سطح CLB را دریافت کند.

نمره آیلتس برای مهاجرت کاری به کانادا

نمره آیلتس برای مهاجرت کاری به کانادا

اگر قصد دارید از روش های کاری برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید، گزینه های مختلفی پیش رو دارید. هر کدام از این روش های مهاجرت کاری نیازمند نمره آیلتس متفاوتی است. از همین رو برای اینکه مدرک زبان را ضمیمه مدارک خود کنید ابتدا باید روش مهاجرتی خود را انتخاب کنید.

برای کسانی که می خواهند از طریق ویزای کاری به کانادا مهاجرت کنند یکی از سه روش زیر امکان پذیر است:

  • دریافت ویزای کاری: برای مهاجرت کاری از طریق دریافت جاب آفر از کارفرمای کانادایی داشتن مدرک آیلتس حداقل 6.5 ضروری است.
  • برنامه نیروی کار ماهر فدرال یا اسکیل ورکر: اگر قصد دارید از طریق این برنامه به کانادا مهاجرت کاری داشته باشید حداقل نمره زبان برای شما 7 است. از آنجا که این روش یکی از روش های زیرمجموعه سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری است، داشتن نمره کمتر مدرک زبان می تواند شانس شما را برای دریافت ویزا کاهش دهد.
  • برنامه معاملات ماهر فدرال یا اسکیل ترید: در این روش نیز حداقل نمره آیلتس برای متقاضیان 7 در نظر گرفته شده است.

هزینه آزمون آیلتس

دریافت مدرک آیلتس برای کسانی که قصد مهاجرت کاری و تحصیلی به کانادا را دارند امری ضروری است. اما باید بدانید که شرکت در این آزمون الزاما باید با پرداخت هزینه باشد. در واقع تمام متقاضیان شرکت در این آزمون بین المللی تعرفه ثابتی را سالانه بابت شرکت در این آزمون و دریافت مدرک آن باید پرداخت کنند. در صورتی که قصد دارید برای شرکت در این آزمون از ایران اقدام کنید، باید بدانید که حدود 245 تا 255 دلار بابت هر دوره شرکت در این آزمون باید توسط فرد پرداخت شود.

دارالترجمه رسمی برای ترجمه مدارک برای مهاجرت

دارالترجمه رسمی برای ترجمه مدارک

زمانی که می خواهید برای انجام فرایند درخواست مهاجرت به کانادا از روش های تحصیلی و کاری اقدام کنید، لازم است تمامی مدارک لازم را به یک دارالترجمه انگلیسی بسپارید. دارالترجمه رسمی رنسانس یک از موسسه های رسمی در زمینه ترجمه رسمی است که کار ترجمه مدارک مهاجرتی به زبان های مختلف آلمانی، انگلیسی، ایتالیایی، ترکی استانبولی و… را با بالاترین کیفیت و در کمترین زمان انجام می دهد. از دیگر خدمات این موسسه با سابقه می توان به ترجمه همزمان، انجام ترجمه های تخصصی کتاب و مقاله، ترجمه فیلم و… نیز اشاره کرد. از مهمترین مزیت های ترجمه رسمی مدارک در این موسسه می توان به اعتبار بالای آن به دلیل بازبینی ترجمه ها توسط مشاوران مورد اعتماد سفارت اشاره کرد.

دارالترجمه رنسانس زمینه ارائه سفارشات ترجمه به صورت آنلاین را نیز برای مشتریان فراهم کرده تا در سریع ترین زمان ممکن فرایند ترجمه ها طی شود. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این دارالترجمه تماس بگیرید.

نتیجه گیری

مدرک زبان برای مهاجرت کاری و تحصیلی یکی از مهمترین و اصلی ترین مدارکی است که افراد باید ارائه کنند. این مدرک پس از شرکت در آزمون بین المللی آیلتس پس از کسب حداقل نمره قبولی اعطا می شود و دارای اعتبار دو ساله است. در صورتی که افراد بخواهند از این مدرک برای مهاجرت استفاده کنند به مدت دو سال مهلت دارند این مدرک را ارائه دهند. با انقضای اعتبار آن نیز فرد باید مجدد با پرداخت هزینه 245 تا 255 دلار در این آزمون شرکت و نمره قبولی را کسب کند. در بسیاری از کشورهای انگلیسی زبان این مدرک امتیاز بالایی برای فرد محسوب می شود. از همین رو اگر شما هم قصد دارید از طریق ویزای تحصیلی یا کاری به کانادا مهاجرت کنید، برای دریافت این مدرک تعلل نکنید.

سوالات متداول

1- انواع آزمون آیلتس چیست؟

  • آزمون آکادمیک
  • آزمون جنرال
  • آزمون لایف اسکیلز

2- هزینه شرکت در آزمون آیلتس چقدر است؟

245 تا 255 دلار هزینه ای است که متقاضیان برای شرکت در این آزمون بین المللی باید پرداخت کنند.

3- نمره آیلتس برای مهاجرت کاری و تحصیلی به کانادا چقدر است؟

حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت تحصیلی به کانادا 5.5 و حداقل نمره برای مهاجرت کاری به کانادا 6.5 می باشد.

دسته بندی:

نظرات کاربران