اداره CAF ایتالیا چه کاری انجام می دهد؟

اداره CAF ایتالیا

برای کسانی که قصد دریافت ویزای تحصیلی در ایتالیا دارند نام اداره CAF ایتالیا بسیار آشناست. به ویژه دانشجویانی که به دنبال دریافت بورس یا کمک هزینه های  تحصیلی هستند به آن توجه ویژه ای دارند. اداره CAF ایتالیا در واقع نهادی است که لیست مدارک و درخواست های دانشجویانی که درخواست دریافت کمک هزینه دارند، را بررسی می کند. البته در نظر داشته باشید که این کمک هزینه تنها برای دانشجویان دانشگاه های دولتی ایتالیا در نظر گرفته می شود. در این مطلب به معرفی اداره کف ایتالیا می پردازیم.

اداره کف ایتالیا چیست؟

اداره CAF ایتالیا را در تعریف کلی می توان موسسه ای دانست که مسئول بورس ایتالیا است. این موسسه با عنوان اداره کف ایتالیا در میان مهاجران تحصیلی شناخته می شود. در صورتی که شما بتوانید موفق به اخذ قبولی در دانشگاه های دولتی ایتالیا و مشغول به تحصیل شوید یکی از موارد حمایتی از شما کمک هزینه هایی است که این اداره برای شما در نظر می گیرد. برای این منظور متقاضیان پس از اقامت در ایتالیا و اشتغال به تحصیل باارسال ترجمه رسمی تمامی مدارک هویتی و تحصیلی خود، این امکان را دارند که برای دریافت بورس تحصیلی در استان های مختلف توسط این موسسه کاندید شوند.

در واقع اداره کف تنها یک وظیفه بر عهده دارد، اینکه مدارک دانشجویان متقاضی بورسیه دارند را بررسی کند و در صورت داشتن ویژگی های مورد نظر دولت ایتالیا کمک هزینه مربوطه را دریافت کنند. براساس تکالیف دولت به این اداره، این موسسه باید مسیر دریافت کمک هزینه ای که برای  یک دانشجو شامل هزینه های تحصیلی و زندگی در ایتالیا را که رقمی حدود سالیانه 5200 یورو است، را دریافت کند.

کمک هزینه اداره CAF

کمک هزینه اداره CAF

برای دریافت کمک هزینه اداره کف اصلا این موضوع اهمیت ندارد که شما در کدام شهر یا در کدام نقطه از شهر اجاره نشین هستید. آنچه در محاسبه عدد ایزه مورد توجه است متراژ ساختمان است. از همین رو اگر برای شما مهم است که این کمک هزینه را دریافت کنید اقامت در یک ساختمان کمتر از 200 متر را در اولویت قرار دهید. در واقع هرچه متراژ ساختمان کمتر احتمال دریافت این کمک هزینه نیز برای شما بیشتر می شود. در نظر داشته باشید که وجود اداره کف در ایتالیا یک مزیت برای دانشجویان مهاجر در حال تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور به شمار می آید. این اداره تنها در ایتالیا و چند کشور محدود در اروپا وجود دارد تا حمایت های مالی قابل قبولی از دانشجویان خود داشته باشند.

داشتن دوران دانشجویی و تحصیلی خالی از دغدغه های مالی نکته مهمی است که کمک می کند دانشجو بتواند با آرامش خاطر بیشتری دوران تحصیل خود را طی کند و در صورت نیاز پس از فراغت از تحصیل اقدام به دریافت ویزای کاری در این کشور کند. این اداره به صورت ماهیانه این کمک هزینه ها را برای دانشجویان پرداخت می کند. در صورتی که می خواهید از کمک هزینه های اداره کف در ایتالیا بهره مند شوید لازم است در گام نخست موفق به قبولی در یکی از دانشگاه های دولتی در ایتالیا و نیز دریافت ویزای تحصیلی در این کشور شوید. پس از ان یک مکان مناسب اعم از آپارتمان یا هاستل دانشجویی با متراژ کمتر از 200 متر را اجاره کنید. یکی از نکات مهم  برای دریافت حمایت های این اداره اجاره نشین بودن دانشجو است. حتما در بدو ورود به کشور ایتالیا و استقرار، برای افتتاح حساب بانکی نیز اقدام کنید. برای دریافت کمک هزینه این اداره لازم است حساب بانکی داشته باشید که نشان دهنده گردش حساب شما باشد.

پس از شروع تحصیل در دانشگاه می توانید برای دریافت کمک هزینه از این اداره اقدام کنید. در نظر داشته باشید که نداشتن درآمد مالی زیاد، اجاره نشین بودن، اشتغال به تحصیل سه گزینه اصلی برای دریافت کمک هزینه از اداره کف می باشد. حال با علم به این موضوع می توانید مدارک مورد نظر را گردآوری و درخواست خود را ارائه کنید. زمانی که شما با هدف تحصیل به ایتالیا مهاجرت می کنید لازم است در زمان درخواست ویزا و هرگونه درخواست دیگر به نهادهای این کشور ترجمه مدارک تحصیلی ، هویتی و شغلی خود را که توسط یه دارالترجمه رسمی ترجمه شده است ارائه کنید. در نظر داشته باشید که اگر درخواست شما برای کشور ایتالیا باشد باید همه مدارک در دارالترجمه ایتالیایی مورد تایید سفارت ترجمه شود.

 شرایط پرداخت کمک هزینه از اداره CAF یا CSF ایتالیا چیست؟

شرایط پرداخت کمک هزینه از اداره CAF یا CSF ایتالیا چیست؟

شاید برای شما این سوال وجود داشته باشد که یک دانشجو با چه شرایطی می تواند کمک هزینه اداره کف ایتالیا را دریافت کند. از مهمترین این شرایط می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اشتغال به تحصیل

کسانی می توانند کمک هزینه اداره CAF ایتالیا را دریافت کنند که در وهله اول مشغول به تحصیل در یکی از دانشگاه ها یا مراکز آموزشی این کشور باشد. همانطور که می دانید تحصیل برای دانش آموزان در این کشور رایگان است. اما برای دانشجویان تنها این کمک هزینه برای کسانی است که در مراکز دانشگاهی دولتی مشغول به تحصیل باشند. در صورتی که در مراکز آموزشی خصوصی یا غیردولتی در حال تحصیل هستید نمی توانید از حمایت های مالی این موسسه بهره مند شوید.

اجاره نشین بودن دانشجو

شاید برای شما جالب باشد که بدانید اجاره نشین بودن دانشجو یکی از اولویت های اداره کف برای کمک به دانشجو است. در صورتی که دانشجو در خوابگاه، آپارتمان یا هتل یا هاستل های دانشجویی اقامت داشته باشد اداره کف برای هزینه های اسکان به دانشجو کمک هزینه ای برای یک سال پرداخت می کند. برای این کار لازم است مدارک اجاره محل مورد نظر را به این اداره تقدیم کند تا برای آن تصمیم گیری شود. نکته مهمی که می تواند شما را در اولویت قرار دهد سکونت در مکانی با متراژ پایین است.

عدم تمکن مالی بالا

یکی دیگر از عواملی که اداره کف را برای کمک به دانشجو قانع می کند عدم داشتن تمکن مالی بالای دانشجو می باشد. نداشتن درآمد زیاد این اداره را اقناع می کند که به دانشجو برای کمک هزینه تحصیلی و زندگی کمک کند. برای این کار کافی است پرینت گردش حساب خود را ضمیمه درخواستتان کنید. همانطور که می دانید اشتغال برای دانشجویان در ایتالیا ممنوع است و فرد تنها می تواند در هفته 20 ساعت و در تعطیلات تابستانی 40 ساعت کار کنند. در صورتی که میزان درآمد شما کمتر از حد یک زندگی معمولی دانشجویی باشد این اداره اقناع می شود که شما تمکن مالی بالایی ندارد و مشمول دریافت کمک هزینه هستید.

افتتاح حساب بانکی در ایتالیا

نکته مهم دیگری که برای دریافت کمک هزینه از اداره کف داشتن حساب بانکی در این کشور است. تا در صورت موافقت با درخواست شما این کمک هزینه به حساب شما واریز شود. کمک هزینه های اداره کف تنها به حساب بانکی درخواست کننده پرداخت می شود از همین رو در صورتی که حساب بانکی نداشته باشید نمی توانید از این کمک هزینه ها استفاده کنید.

همه این موارد در کنار هم در قالب عدد ایزه محاسبه می شود که در واقع تعیین کننده سطح تمکن مالی شما است. این عدد که هر ساله توسط دولت ایتالیا تعیین می شود عددی قابل محاسبه است و شما می توانید شرایط خود را برای دریافت این کمک هزینه ها فراهم کنید.

عدد ایزه چه تاثیری در دریافت کمک هزینه از اداره کف ایتالیا دارد؟

عدد ایزه چه تاثیری در دریافت کمک هزینه از اداره CAF ایتالیا دارد؟

اداره کف ایتالیا بر اساس عددی که دولت ایتالیا برای کمک به دانشجویان تعیین کرده است. در واقع این عدد نشان دهنده تمکن مالی دانشجو می باشد. در صورتی که دانشجو تمکن کافی برای تحصیل و زندگی را نداشته باشد بر اساس عدد مورد نظر مشمول دریافت کمک هزینه می شود. گفتنی است که این کمک هزینه با عنوان بورسیه استانی در ایتالیا شناخته می شود که برای دریافت آن هیچ محدودیت سنی وجود ندارد. تنها عامل موثری که می تواند روند دریافت کمک هزینه را برای شما تسریع کند داشتن نمرات قابل قبول در دانشگاه است.

این عدد برای همه افراد قابل محاسبه است و به شما کمک می کند تا پس از قبولی و مهاجرت به ایتالیا بتوانید شرایط خود را برای دریافت این کمک  هزینه مهیا کنید. این کمک هزینه به شما کمک می کند با با فراغ بال به تحصیل بپردازید، این مزیتی است که ایتالیا برای دانشجویان مهاجر در نظر گرفته است.

عدد ایزه چیست؟

عدد ایزه شاخصی است که براساس آن حد کف و سقف تمکن مالی یک دانشجوی نیازمند به کمک هزینه ای اداره کف مشخص می شود. این عدد توسط دولت ایتالیا تعیین و به اداره CAF ایتالیا اعلام می شود تا براساس آن درخواست های دانشجویان را رتبه بندی کرده و نتیجه را اعلام کنند. در واقع این عدد تعیین کننده مشمول شدن فرد و میزان کمک هزینه پرداختی برای وی است. به طور میانگین این اداره سالیانه 7 تا 10 هزار یورو کمک هزینه برای هر فرد مشمول واریز می کند که در واقع عدد ایزه تعیین کننده نهایی این عدد می باشد.

نکته مهم دیگر اینکه این کمک هزینه برای دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه های دولتی در نظر گرفته شده است. از همین رو اگر شما در دانشگاه های خصوصی و آزاد در این کشور قبول شوید نمی توانید برای دریافت این کمک هزینه اقدام کنید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید عدد ایزه به چه صورت محاسبه و تعیین می شود.

  1.   محاسبه درآمد سرپرست خانواده
  2.   متراژ ملک محل سکونت
  3.   تقسیم عدد به دست آمده بر X (عدد ایکس مقدار مشخصی دارد که بر اساس تعداد نفرات تحت تکفل محاسبه می شود. این عدد برای یک نفر معادل عدد 1، برای دو نفر معادل 1.57، برای سه نفر معادل 2.04، برای چهار نفر معادل 2.46 و برای پنج نفرم معادل 2.85 است.)

یکی از مزیت هایی که اطلاع از عدد ایزه می تواند برای فرد به همراه داشته باشد میزان کمک هزینه و حمایت هایی است که می توان برای کمک هزینه های تحصیلی و زندگی و خدمات عمومی دریافت کرد.

نحوه پرداخت کمک هزینه اداره CAF ایتالیا به دانشجویاننحوه پرداخت کمک هزینه اداره CAF ایتالیا به دانشجویان

اگرچه دولت ایتالیا کمک زیادی برای شهروندان و مهاجران قانونی در این کشور در نظر گرفته است با این وجود دانشجویان از جایگاه ویژه ای برخوردارند. از همین رو دولت ایتالیا اداره کف را برای بررسی درخواست های کمک هزینه دانشجویان در این کشور راه اندازی کرده است. در صورتی که دانشجویی در خانه یا هاستل دانشجویی اجاره ای در این کشور اقامت داشته و تمکن کافی برای اداره زندگی و تحصیل نداشته باشد. این اداره براساس عدد ایزه که دانشجو بر اساس آن تحت بررسی قرار می گیرد برای پرداخت کمک هزینه زندگی تصمیم می گیرد.

در صورتی که خواستار دریافت کمک هزینه از اداره کف هستید کافی است مدارک محل اجاره، مدارک شخصی و تحصیلی  و پرینت حساب بانکی خود را به این اداره تحویل دهید تا در بازه زمانی مشخص بررسی شود. در صورتی که با درخواست شما موافقت شود این هزینه با توجه به تشخیص این اداره که چه میزان باشد برای فرد پرداخت می شود. اما به طور کلی این رقم به طور میانگین سالیانه 7 تا 10 هزار یورو می باشد. در واقع  کمک هزینه مربوطه به صورت ماهیانه به حساب بانکی دانشجو که در این کشور فعال کرده است واریز می شود. البته علاوه بر هزینه اجاره، این مبلغ برای ایاب و ذهاب و نیز خوردوخوراک فرد نیز منظور می شود.

سوالات متداول

برای دریافت کمک هزینه زندگی و تحصیل باید چه مدارکی به اداره CAF ایتالیا ارائه شود؟

درخواست کمک هزینه، مدارک اجاره آپارتمان یا هاستل دانشجویی، مدارک دانشجویی و پرینت حساب بانکی از مهمترین مواردی است که باید به این اداره ارائه کنید تا مورد بررسی قرار گیرد.

در صورتی که اداره کف ایتالیا کمک هزینه زندگی و تحصیلی را برای دانشجو پرداخت کرد، چه تعهداتی متوجه دانشجو می شود؟

شاید برای شما جالب باشد که بدانید این کمک هزینه ها هیچ تعهدی از بابت بازپرداخت کمک هزینه یا خدمت برای فرد به همراه ندارد. تنها وظیفه دانشجو پس از دریافت این کمک هزینه ها گذراندن واحدهای درسی در بازه زمانی قانونی و با نمرات قبولی است. البته همین موضوع در دریافت کمک هزینه نیز وجود دارد.

دسته بندی:

نظرات کاربران