ترجمه رسمی ریز مکالمات تلفن

ترجمه رسمی ریز مکالمات تلفن | دارالترجمه رسمی رنسانس

وقتی درباره ارائه یک مدرک به سفارت صحبت می شود، خیلی از افراد به دریافت ویزا فکر می کنند. درست است که در پروسه صدور و گرفتن ویزا نشان دادن مدرک مهم است، ولی بعضی مواقع مدارک به منظور دیگری هم به سفارت فرستاده می شوند، مثلا شکایت از کسی که محل زندگی او در کشور دیگری است. ترجمه رسمی ریز مکالمات تلفن بدین منظور استفاده می شود. ترجمه رسمی ریزمکالمات تلفن به شکل رسمی و ارائه آن به سفارت در اکثر موارد برای اهدافی مثل تنظیم شکایت‌نامه بر علیه شخصی که مقیم ایران نیست و پیدا کردن افراد در کشورهای خارجی با استفاده از مکالمات، مورد نیاز است.

ترجمه رسمی چیست؟

به ترجمه ای از اسناد و مدارک که به وسیله مترجم رسمی صورت پذیرد، ترجمه رسمی می گویند. اگر این ترجمه روی سربرگ مترجم رسمی چاپ شده باشد و مهر و امضا هم شده باشد، به رسمیت شناخته می شود.

اگر لازم باشد اداره مربوطه در وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه ایران می تواند ترجمه را تایید کند. ترجمه اسناد و مدارک اولین مرحله در ارتباط با مراکز محسوب می شود. شاید ترجمه در ابتدا ساده به نظر بیاید، ولی کار پیچیده ای است که مقداری کاغذ بازی دارد. اگر با پروسه ترجمه رسمی مدارک آشنایی داشته باشید این کار با دقت بیشتر و در کمترین زمان ممکن صورت می پذیرد.

منظور از ریز مکالمات تلفن چیست؟

به کلیه اطلاعات ثبت شده و تماس های برقرار شده از طریق یک سیم کارت که اطلاعاتی مانند تاریخ، ساعت، شماره تماس های ورودی و مدت زمان تماس و غیره را دارد ریز مکالمات گفته می شود. مالک سیم کارت اگر لازم باشد می تواند ریز مکالمات و تاریخچه مکالمات خود را در چند ماه اخیر استعلام کند و این را از چند روش می توان انجام داد.

جزئیات ریز مکالمات تلفن در پرینت آن

جزئیات ریز مکالمات تلفن

ریز مکالمات شخصی اطلاعاتی است که در پرینت موبایل ثبت شده و قابل مشاهده است. شما قادرید همه جزئیات مکالمات خودتان را مثل تماس های ورودی و خروجی، شماره خط، تاریخ و مدت مکالمه تان را در این پرینت ببینید. غالبا پرینت مکالمات همراه اول، ایرانسل،رایتل و دیگر خط ها را می توان تا 6 ماه قبل استعلام کرد. مراجع قانونی این زمان را بسته به نیاز شما می توانند تغییر دهند. در بعضی موارد اگر قاضی تشخیص بدهد، همه پیامک ها و مکالمات از زمان تولد سیم کارت تا زمان گرفتن استعلام قابل نمایش است.

ترجمه ریز مکالمات تلفن به صورت رسمی

ریز مکالمات تلفن از مدارکی است که اگر خود صاحب خط بخواهد به خود صاحب خط و یا وکیل قانونی او قابل ارائه است؛ ترجمه رسمی ریز مکالمات تلفن در مدارکی که برای گرفتن ویزا باید به سفارت تحویل دهید لیست نشده و فقط در موارد خاص و در زیر گروه گواهی‌های متفرقه لازم می شود. عموما صاحب خط برای پیگیری ارتباط با شخصی در خارج و یا به قصد تنظیم شکایت از فردی که در خارج ایران زندگی می کند اقدام به گرفتن پرینت ریز مکالمات تلفن خود می کند. در این مواقع متقاضی نیاز به ترجمه رسمی ریز مکالمات تلفن خود پیدا می کند. ترجمه فقط زمانی که به وسیله اپراتورهای تلفن همراه مهر و امضا شده باشد قابل انجام است.

دارالترجمه رسمی رنسانس آماده ارائه خدمات ترجمه اسناد و مدارک به شما است.

مدارک مورد نیاز جهت ترجمه ریز مکالمات تلفن

برای ترجمه رسمی ریز مکالمات تلفن ثابت، کافی است اصل پرینتی که مهر و امضای مخابرات را داشته باشد را به یک دفتر ترجمه اسناد برده و درخواست ترجمه کنید.به علاوه برای ترجمه ریز مکالمات تلفن همراه باید علاوه بر اینکه پرینت ریز مکالمات و پیام هایی که مهر و امضای اپراتور مورد نظر را داشته باشد را به همراه داشته باشید، باید قبض های آخری که مهرو تایید پرداخت را دارد نیز به دفاتر ترجمه تحویل بدهید.

مراحل ترجمه رسمی مدارک ریز مکالمات تلفن

مراحل ترجمه رسمی ریز مکالمات تلفن

1. مدارک ریز مکالمات تلفن خود را برای ترجمه بیابید و آماده کنید
2-یک مترجم برای ترجمه ریز مکالمات تلفن خود بیابید.
3- قیمت، تاریخ تحویل و روش پرداخت را با مترجم خود تأیید کنید.
4-ترجمه ها را تایید کرده و در اختیار مرجع درخواست کننده قرار دهید.

دریافت تاییدات دادگستری و امور خارجه

بعد از اینکه مدارک ترجمه شده خودتان را که به وسیله مترجم رسمی تایید شده و مهر و امضا کرده، دریافت کردید، امکان اینکه مدارک شما تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه را بگیرد وجود دارد. البته بعضی مدارک که به شرکت ها مربوط می شود، یک یا چند نسخه پشتیبان نیاز دارد تا نسبت به جعلی بودن یا نبودن آنها برای اینکه تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه را دریافت کنید، مطمئن شوید.

مدت زمان لازم جهت ترجمه رسمی ریز مکالمات تلفن

ترجمه مدارک طی 2-3 روز کاری انجام پذیر است. این زمان، زمان عادی برای ترجمه ریز مکالمات است ولی اگر کسی ترجمه این مدارک را فوری نیاز داشته باشد این کار در یک روز هم انجام پذیر است.

برای اطلاع از مدت زمان اعتبار ترجمه رسمی  کلیک کنید.         

برای سفارش ترجمه رسمی فوری کلیک کنید

هزینه ترجمه ریز مکالمات تلفن

هزینه ترجمه ریز مکالمات تلفن

قیمت ترجمه رسمی ریز مکالمات به این صورت می باشد که “هزینه ترجمه ریز مکالمات برای هر صفحه A4 به زبان انگلیسی در سال 1402، مبلغ 46 هزار تومان و در ازای هر سطر توضیحات مبلغ 800 تومان است. هزینه ترجمه ریز مکالمات برای هر صفحه A4 به زبان سایر در سال 1402، مبلغ 55 هزار تومان و در ازای هر سطر توضیحات مبلغ 900 تومان است.”

نکته: طبق نرخ کانون مترجمین، هزینه حق دفتری، پلمپ، اسکن و کپی برابر اصل به جمع کل مبلغ ترجمه اضافه می شود.

نتیجه گیری

ترجمه ریز مکالمات تلفن همراه برای انواع اپراتورها انجام می شود. اگر نیاز به این خدمات دارید باید بدانید اگر نیاز به ترجمه ریز مکالمات تلفن ثابت دارید باید با مهر و امضای مخابرات به مترجم رسمی ارائه کنید تا خدمات ترجمه انجام شود. همچنین اگر این پرینت مکالمات به دیگر اپراتورها مربوط باشد باید با مهر و امضای معرفی شده توسط سازمان‌های مربوطه ترجمه شده و تاییدات لازم دریافت شود. دارالترجمه رسمی رنسانس آماده ارائه خدمات ترجمه رسمی اسناد و مدارک به شما است.

سوالات متداول

1- برای ترجمه ریز مکالمات تلفن نیاز به چه مدارکی است؟

برای ترجمه ریز مکالمات تلفن باید اصل سند توسط اپراتور مربوطه مهر و امضا شود، مثلا برای ریز مکالمات تلفن ثابت باید توسط مخابرات مهر شود و برای ایرانسل، همراه اول و رایتل هر کدام به مهر و امضای اپراتورهای مربوطه برسد. اصل سند مهر شده را با آخرین فیش پرداختی به دارالترجمه برای ترجمه تحویل دهید.

2- آیا تاییدات دادگستری و وزارت امور خارجه را برای ترجمه ریز مکالمات تلفن می توان دریافت کرد؟

بله با ارائه اصل ریز مکالمات مهر شده و ترجمه بارکددار آن که مهر مترجم رسمی دارد، می توانید تاییدات دادگستری و وزارت امور خارجه را برای ترجمه ریز مکالمات تلفن دریافت نمایید.

3- زمان لازم ترجمه ریز مکالمات تلفن چقدر است؟

ترجمه ریز مکالمات تلفن حدودا ۲ الی ۳ روز کاری زمان نیاز دارد و در صورت نیاز به تایید دادگستری و وزارت امورخارجه ۳ الی ۴ روز کاری هم به آن افزوده می شود. اما در صورت نیاز به ترجمه فوری ترجمه ریز مکالمات تلفن با مشاوران دارالترجمه رنسانس تماس بگیرید که شما را راهنمایی کنند.

4- هزینه ترجمه رسمی ریز مکالمات تلفن چه میزان است؟

  • هزینه ترجمه رسمی ریز مکالمات برای هر صفحه A4 به زبان انگلیسی در سال 1402، مبلغ 46 هزار تومان و به ازای هر سطر توضیحات 800 تومان است.
  • هزینه ترجمه رسمی ریز مکالمات برای هر صفحه A4 به زبان سایر در سال 1402، مبلغ 55 هزار تومان و به ازای هر سطر توضیحات 900 تومان است.

 

دسته بندی:

نظرات کاربران