معرفی بهترین دانشگاه‌های آلمان در سال ۲۰۲۲

معرفی بهترین دانشگاه‌های آلمان در سال ۲۰۲۲

بهترین دانشگاه‌های آلمان برای مهاجرت کدامند، امروزه بیش از چندین میلیون مهاجر، کشور خود را به مقصد آلمان ترک می‌کنند. کشور آلمان پس از ایالات متحده دومین مقصد محبوب برای مهاجرت در جهان است. کشور آلمان یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی است که سالانه میزبان مهاجران زیادی از تمام نقاط جهان است. این کشور به دلیل دارا بودن اقتصاد پایدار، کیفیت زندگی خوب و دارا بودن مراکز تحصیلی و دانشگاه‌های عالی، به یک مقصد ایده آل برای مهاجرت تبدیل شده است. در این مقاله قصد داریم به دلایل اصلی مهاجرت به آلمان و معرفی بهترین دانشگاه‌های آلمان بپردازیم.

چرا به آلمان مهاجرت کنیم؟

چرا به آلمان مهاجرت کنیم؟

کشور آلمان در لیست بهترین کشورها  برای مهاجرت افراد خارجی از سراسر دنیا در نظر گرفته شده است؛ و این موضوع به دلیل ویژگی هایی مانند اقتصاد پایدار، سیستم آموزشی مناسب و فرصت‌های شغلی بسیار زیاد است. اما مهمترین دلیلی که کشور آلمان را به یک مقصد ایده آل برای مهاجرت‌های کاری و تحصیلی تبدیل کرده است، چیست؟

اقتصاد پایدار؛ کشور آلمان قوی‌ترین اقتصاد اروپا را دارد و همچنین یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان است. نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین بوده و رشد تجارت بسیار عالی است. شرکت‌های آلمانی همیشه به دنبال نیروی کار ماهر، به ویژه در صنایعی مانند مراقبت های بهداشتی، مهندسی و فناوری اطلاعات هستند.

امکانات سفر؛ کشور آلمان درست در مرکز اروپا قرار دارد و بنابراین سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا را بسیار آسان می‌کند و یک فرصت عالی برای سفر در سایر کشورهای اروپایی را فراهم می‌کند. کشور آلمان که با ۹ کشور هم مرز است، از طریق قطار یا هواپیما به خوبی با سایر نقاط جهان در ارتباط است.

محافظت از کارگران و نیروی کار؛ هنگامی که در این کشور مشغول به کار می‌شوید، می‌توانید مطمئن شوید که با شما منصفانه رفتار خواهد شد. آلمان ساعات کاری کمتری نسبت به سایر کشورها دارد و به کارکنان خود حداقل ۳۰ روز مرخصی استحقاقی ارائه می‌دهد. کارکنان نیز در صورت اخراج، حقوق بازخرید قانونی برای هر سال خدمت یک ماه دارند.

حمل و نقل؛ آلمان دارای بهترین خطوط حمل و نقل در جهان است. سیستم حمل و نقل این کشور نه تنها در شهرهای بزرگ بلکه حتی در مناطق روستایی که با مسیرهای اتوبوسی عالی و بسیار مقرون به صرفه خدمات رسانی می‌کنند و حمل و نقل عمومی فوق العاده کارآمدی دارند.

کیفیت زندگی؛ فاکتورهای که کیفیت زندگی کشور آلمان را افزایش می‌دهد، شهرهای تمیز و امن با فضاهای سبز فراوان، و همچنین هزینه‌های کمتر زندگی در است، که همگی کشور آلمان را به یک مقصد ایده‌آل برای مهاجرت تبدیل کرده است.

✔️ مطالعه بیشتر: آزمون GMAT چیست؟ هر آنچه باید از این آزمون بدانید!

آموزش؛ بسیاری از مدارس بین المللی در کشور آلمان دروس را به زبان انگلیسی  تدریس می‌کنند، اما آلمانی نیز در این مدارس آموزش داده می‌شود. کشور آلمان همچنین خانه بسیاری از دانشگاه‌های بین‌المللی در سطح جهانی است و هزینه‌های تحصیل بسیار ارزان‌تر از سایر کشورها است. اگر قصد تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های کشور آلمان را دارید، می‌توانید با ارائه ترجمه ریز نمرات دیپلم و سایر مدارک تحصیلی و شناسایی خود به سفارت یا کنسولگری، به دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایید.

بهترین دانشگاه‌های جهان در کشور آلمان قرار دارند؛

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی و معتبر را دارید و یا به فکر مهاجرت تحصیلی فرزندانتان هستید، آلمان مقصد ایده‌آلی برای شماست. در شهر مونیخ، دانشگاه Ludwig-Maximilians-Universität München (LMU Munich) یکی از موسسات آکادمیک و تحقیقاتی برتر اروپا است که یکی از بهترین دانشگاه‌های آلمان محسوب می‌شود. دانشگاه فنی مونیخ، دانشگاه هایدلبرگ و دانشگاه هومبولت در برلین نیز جزو مدارس رتبه اول هستند. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان دارید، باید مدارک تحصیلی و شناسایی خود را به یک دارالترجمه آلمانی به منظور ترجمه به زبان آلمانی ارائه دهید و با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به سفارت با کنسولگری این کشور برای دریافت ویزا مراجعه کنید.

مهاجرت تحصیلی به آلمان

مهاجرت تحصیلی به آلمان

وقتی صحبت از کیفیت آموزش عالی، زیرساخت‌های تحقیقاتی، روش تدریس، مطالعات کم هزینه و چشم انداز شغلی به میان می‌آید، کشور آلمان یک مقصد ایده‌آل شناخته می‌شود. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید کشور خود را با هدف تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های کشور آلمان ترک کنید، باید به دریافت ویزای مناسب، مرتبط با هدف سفر و اقامت در آلمان اقدام کنید.

به طور کلی سه نوع ویزا برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در آلمان را دارند وجود دارد؛

  • ویزای دوره زبان (Visa for Language Learning)  ؛ برای فعالیت‌های آموزشی بین بازه ۳ ماه تا یک سال با هدف شرکت در دوره‌های کوتاه زبان آلمانی.
  • ویزای متقاضی دانشجو (Visum Zur Studienbewerbung) ؛ اگر می‌خواهید در کشور آلمان تحصیل کنید، اما هنوز در تلاش برای یافتن برنامه مناسب هستید یا هنوز نامه تاییدیه ویزای دانشجویی دانشگاه خود را دریافت نکرده‌اید، این ویزا برای شما مناسب خواهد بود.
  • ویزای دانش آموزی (Visum Zu Studienzwecken)؛  اگر در یکی از مدارس و یا دانشگاه‌های کشور آلمان پذیرفته شده‌اید.

اما از کجا و چگونه برای ویزای تحصیلی در آلمان اقدام کنیم؟ برای دریافت ویزای تحصیلی باید ترجمه رسمی مدارک تحصیلی و شناسیایی خود را به همراه نامه تمکن مالی به سفارت یا کنسولگری آلمان ارائه دهید تا در صورت صلاحیت مدارک، ویزای تحصیلی برای شما صادر شود.

✔️ مطالعه بیشتر: معرفی خاص ترین مکان های دیدنی ترکیه

دوره‌های تحصیلی در آلمان

دوره‌های تحصیلی در آلمان

 افرادی که کشور آلمان را به عنوان مقصدی برای مهاجرت تحصیلی خود انتخاب می‌کنند،  هر ساله  در حال افزایش است. دانشجویان ایرانی برای دریافت ویزای تحصیلی در کشور آلمان باید ترجمه مدارک تحصیلی خود را به همراه مدارک شناسایی خود  به کنسولگری این کشور  ارائه دهند. آلمان با داشتن بسیاری از دانشگاه‌ها در رتبه بندی جهانی، فرصت‌های تحصیلی با کیفیت بالایی را به دانشجویان سراسر دنیا ارائه می‌دهد. آلمان همچنین در زمینه‌های پژوهشی و تحقیقی خود مشهور است، و به همین دلیل یک انتخاب عالی برای دانشجویان بین المللی است. کشور آلمان به دلیل امکانات، رفاهی، تحصیلی و شغلی مقصد ایده‌آلی برای ادامه تحصیل است. این کشور همچنین فرصت‌های بسیاری را برای تحصیلات تکمیلی به خصوص در سطح دکترا و پست دکترا به دانشجویلن ارائه می‌دهد.

طبق گزارشات OECD در سال ۲۰۱۴،  کشور آلمان به عنوان سومین مقصد پیشرو در جهان برای مطالعات بین المللی شناخته شده است. موسسات آموزش عالی و دوره‌های تحصیلی آلمان به سه دسته تقسیم می شوند. Universität (دانشگاه)، Fachhochschule (دانشگاه علمی کاربردی) و Kunstschulen، Musikhochschulen یا Filmschulen (کالج های هنر، موسیقی یا فیلم). دانشگاه‌های آلمان عموماً بر برنامه‌های پژوهش محور متمرکز هستند، در حالی که دانشگاه‌های علمی کاربردی رویکرد عملی‌تری نسبت به موضوعات ارائه می‌دهد. آلمان همچنین طیف گسترده‌ای رشته‌های تحصیلی را ارائه می‌دهد؛ که دانشجویان می‌توانند در رشته‌های دلخواه خود به تحصیل بپردازند.

بسیاری از دانشگاه‌های دولتی کشور آلمان، برنامه‌های آموزش عالی خود را با هزینه بسیار کمی برای دانشجویان داخلی و خارجی ارائه می‌دهند. این اغلب به این معنی است که شما هیچ شهریه‌ای برای تحصیل پرداخت نمی‌کنید، اما هزینه ثبت نام با مبلغی ناچیز را در هر ترم پرداخت می‌کنید. دانشگاه‌های خصوصی آلمان مجاز به تعیین شهریه‌های بالاتر هستند، بنابراین تحصیل در یکی از این دانشگاه‌ها ممکن است هزینه بیشتری برای دانشجویان داشته باشد.

✔️ مطالعه بیشتر: ترجمه رسمی قبض مالیات در دارالترجمه رنسانس

بهترین دانشگاه‌های آلمان در سال ۲۰۲۲

بهترین دانشگاه‌های آلمان در سال ۲۰۲۲

کشور آلمان به دلیل بخش آموزش عالی خود از شهرت قابل توجهی در جهان برخوردار است. این کشور دارای بیش از ۴۰۰ دانشگاه است که بسیاری از آنها در رتبه بندی‌های بین المللی در بین دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارند.  دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانس، LMU، و دانشگاه فنی مونیخ، TUM یکی از بهترین دانشگاه‌های آلمان در سطح جهانی است که طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی و پژوهشی را ارائه می‌دهد.

 دانشگاه هومبولت برلین Humboldt University of Berlin

این دانشگاه در شهر برلین قرار دارد که مقصدی محبوب برای دانشجویان بین المللی است. این دانشگاه از ۹ دانشکده تشکیل شده است، و ساختمان اصلی دانشگاه  در بلوار Unter den Linden شهر برلیت قرار دارد که توسط مجموعه‌ای از ساختمان‌های تاریخی دیگر، موزه‌ها و گالری‌های هنری احاطه شده است.

Charité – Universitätsmedizin Berlin

تاریخچه ساخت و ایجاد این دانشگاه به ۱۷۱۰ میلادی باز می‌گردد. این دانشگاه دارای بزرگترین بیمارستان‌ دانشگاهی در کل اروپا است. در این دانشگاه که یکی از مهمترین دانشگاه‌های پایتخت است، برندگان جوایز نوبل در رشته‌هایی مانند پزشکی و فیزیولوژی   دانشگاه تحصیل کرده‌اند.  تاریخچه ساخت و ایجاد این دانشگاه به ۱۷۱۰ میلادی باز می‌گردد.

✔️ مطالعه بیشتر: هر آنچه باید از ویزای توریستی و شرایط دریافت آن بدانید!

 دانشگاه هایدلبرگ Heidelberg University

 دانشگاه هایدلبرگ که در سال ۱۳۸۶ تأسیس شد، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور آلمان است. نزدیک به ۲۰ درصد از دانشجویان این دانشگاه بین المللی هستند که بیش از یک سوم دانشجویان دکترا را  تشکیل می‌دهند. این دانشگاه بیش از ۱۶۰ برنامه تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد. این دانشگاه به ویژه برای تحقیقات و مشارکت‌های فکری نوآورانه خود در طیف وسیعی از موضوعات، جزو برترین دانشگاه‌های جهان محسوب می‌شود.

LMU Munich

 این دانشگاه در سال ۱۴۷۲ تاسیس شده است و به عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور آلمان شناخته می‌شود. این دانشگاه به ۴۲ برنده جایزه نوبل از جمله دانشمندان مشهوری مانند اتو هان، ماکس پلانک و ورنر هایزنبرگ وابسته است. دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ، هرساله تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی را جذب می‌کند، که این دانشجویان حدود ۱۳ درصد از کل جمعیت دانشجویی این دانشگاه را تشکیل می‌دهند.

دسته بندی:

نظرات کاربران